Latviešu mākslinieki piedalās 14. Viļņas glezniecības triennālē

Elīna Hermansone, 16.06.2010., 11:45

18. jūnijā tiek atklāta 14. Viļņas glezniecības triennāles skate - starptautiska laikmetīgās glezniecības izstāde "False Recognition" jeb "Viltus atzīšana".

Tajā līdzās vairākiem desmitiem māksliniekiem no dažādām valstīm piedalās arī latviešu gleznotāji Inga Meldere un Jānis Avotiņš.

Triennālē, kuras kuratori ir Ēvalds Stankevičus (Lietuva) un Anderss Krīgers (Zviedrija), piedalās mākslinieki, kuru darbībā jaušams spriegums starp tradīciju un novitāti, un kuri spēj paust atšķirīgu attieksmi pret attēlu, žestu, laiku un subjektivitāti. "Jau kopš antīkiem laikiem glezniecība ir cīnījusies ar sev piešķirto "tradīcijas" statusu. Nepārtrauktā pagātnes apzināšanās savā ziņā ir svētība laikmetīgajai glezniecībai, tomēr vienlaikus arī nav. Daudzas no stratēģijām, ko izvēlas laikmetīgie mākslinieki, ir bijušas zināmas paaudzēm ilgi. Vai glezniecībai būtu jācenšas radīt tēlus, vai jāstāv pāri jebkādām prasībām pēc iluzorisma un jāizsaka sevi ar žesta un taustāmības palīdzību? Vai glezniecībai jāpaliek uz plaknes, vai arī jākļūst telpiskai? Vai tai jāvizualizē idejas, vai arī jāpievērš uzmanība pašas materialitātei?", uz šiem jautājumiem atbildes meklē izstādes kuratori kopā ar māksliniekiem.

Triennāle, kas fokusējas uz Baltijas valstu un Ziemeļvalstu reģionu, un kuras mērķis ir glezniecībā identificēt jaunas idejas un atrast jaunus vārdus, Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā būs atvērta līdz 15. augustam.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties