Lāčplēša dienai veltītie pasākumi 11. novembrī Rīgā

Annija Senakola, Rīgas domes Kultūras departamenta sekretāre, 02.11.2008., 15:35

Šī gada 11. novembrī Latvijas 90 gadu jubilejas noskaņā Rīgā visas dienas garumā gaidāmi vairāki Lāčplēša dienai velīti pasākumi, kurus būs iespēja apmeklēt bez maksas.

Pasākumu programma ietver jau tradicionālus piemiņas un atceres pasākumus, kā arī koncertus un citas norises.

"Gaidot Latvijas 90. Dzimšanas dienu, svētku noskaņa ir jūtama ikvienā Latvijas pilsētā un arī galvaspilsēta Rīgā, kur gaidāmi daudz piemiņas un kultūras pasākumi. Aicinu ikvienu rīdzinieku Lāčplēša dienā, 11. novembrī, iedegt svecītes Daugavas krastā pie Rīgas pils mūra, kā arī kopīgi guldīt svēto uguni Daugavā pie Akmens tilta un vienoties kopīgā dziesmā Strēlnieku laukumā, pieminot mūsu brīvības cīnītājus, tautas apņēmību un vienotību, " aicina Rīgas mērs Jānis Birks.

Lāčplēša dienas rīts sāksies ar stundu garu dievkalpojumu Doma baznīcā plkst. 9:00, pēc tam notiks vainagu nolikšanas ceremonija pie Mūžīgās uguns Rīgas Brāļu kapos plkst. 11:00. Tālāk iedzīvotāji aicināti pulcēties laukumā pie Brīvības pieminekļa, kur plkst. 13:00 pusstundu notiks Rīgas Garnizona vienību militārā parāde. Savukārt plkst. 14:00 pie Rīgas pils būs iespēja vērot Godasardzes posteņa svinīgu maiņas ceremoniju.

Karavīru piemiņas godināšana notiks arī Esplanādē pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa un Sudrabkalniņā. Tāpat plkst. 15:00 sāksies Lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem, piestājot un godinot karavīru piemiņu pie Brīvības pieminekļa, un turpināsies līdz Strēlnieku laukumam, kur vakarā notiks koncerts, militārās tuvcīņas paraugdemonstrējumi, uguns rituāli, svētās uguns novadīšana uz plosta Daugavā pie Akmens tilta, kā arī tautas sadziedāšanās.

Pirms svecīšu iedegšanas un kopā būšanas Strēlnieku laukumā, rīdziniekiem un pilsētas viesiem vakarā būs iespēja apmeklēt koncertus Sv. Pētera baznīcā un Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā, kā arī dzirdēt Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantāti Dievs, Tava zeme deg Rīgas Latviešu biedrības namā.

Savukārt koncertā Rīgas Kongresu namā būs dzirdams Uģa Prauliņa komponētais jaundarbs "Piesaukšana", kurā izmantota Jāņa Jaunsudrabiņa dzeja Piemini Latviju. Jaundarbu atskaņos Rīgas kamerkoris Ave Sol un latviešu tautas un folkloras mūzikas grupa Iļģi.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Rīgas pilī, būs aplūkojami unikāli muzeja eksponāti, kā arī tiks demnostrēta dokumentālā filma Kā tapa Latvijas valsts. Jau tradicionāli organizētas skolēnu grupas gaidītas Rīgas Latviešu biedrības namā, lai plkst. 12:00 noskatītos koncertiestudējumu Vēlais viesis, kas vēsta par latviešu strēlnieku - jaunu puišu dzīvi un kaujas gaitām un kura pamatā ir Aleksandra Čaka tāda paša nosaukuma poēma.

Ieeja uz šiem pasākumiem ir bez maksas vai ar ielūgumiem, kurus varēs saņemt Rīgas Kongresu namā (K. Valdemāra ielā 5) no 4. novembra darba dienās no plkst. 8:30 līdz plkst.17:00.

Plašāka informācija par 11. novembra un citiem Latvijas 90 gadu jubilejas pasākumiem atrodama Latvijas jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv.

 


4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
čalis, 02.11.2008. 19:27:11
Komentāra reitings: 1.47

+Strēlnieku laukumā vienreizējs koncerts- "Skyforger", "Ilģi", "Vilki"!!!

Atis 美 (a), 11.11.2010. 13:44:14 (ip:62.84.16.155)
Komentāra reitings: 0

cikos bus koncis ČALI?

krastolis, 11.11.2010. 13:44:41
Komentāra reitings: 0

cikos

Senais, 10.11.2011. 10:23:40 (ip:159.148.219.155)
Komentāra reitings: 0


k'a ar'i 19:50 seno cīņu paraugdemonstrejumi ko izpilda biedrība "Ugunszīme" !!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties