X starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls “Māksla+komunikācijas 2008”

Kristine Vucena, projektu koordinatore Jauno mediju kulturas centrs RIXC, 13.10.2008., 15:51

Šī gada festivāls ar nosaukumu "Spektropija" turpina aktualizēt iepriekšējos gados aizsāktās tēmas “viļņi” un “spektra ekoloģija” par mākslinieku meklējumiem neredzamajā, visaptverošajā elektromagnētiskā spektra telpā.

Elektromagnētiskie lauki ir bioloģiski aktīvi. Elektronisko ierīču radītais starojums ietekmē cilvēkus un dzīvo dabu, mijiedarbojas ar dabisko radiāciju un izplatās viņpus mūsu planētas robežām. Neredzami un visaptveroši, elektromagnētiskie lauki ir kļuvuši par modernās pasaules spokiem...

RIXC organizētais 10. jauno mediju kultūras festivāls “Māksla+Komunikācijas” notiek Rīgā no 2008. gada 16. līdz 25. oktobrim.

Festivāla programmā – starptautiska liela mēroga izstāde “Spektropija” (Rīgas mākslas telpā), sadarbībā ar Liepājas Universitātes MPLab organizētā zinātniskā konference, nīderlandiešu filmu kuratora Erwin van 't Hart veidotā eksperimentālo filmu un video programma (kinoteātrī “Rīga”, RIXC Mediju telpā un Rīgas mākslas telpā), kā arī radošās darbnīcas, lāzeru gaismas un skaņu mākslas performances (RIXC Mediju telpā).

Izstādē "Spektropija" Rīgas mākslas telpā no 17. līdz 25. oktobrim būs aplūkojami ap 30 starptautisku mākslinieku darbi (Lielajā zālē), kā arī eksperimentālo filmu un video programma (INTRO zālē). Izstādē no Latvijas piedalās Voldemārs Johansons ar instalāciju “Iridescence/Iris: varavīksne tumsas valstībā” un Jānis Garančs ar interaktīvu darbu “SpektroAinas”. I

zstādes atklāšanā 16. oktobrī plkst. 18.00 paredzētas “spektrālās mākslas” performances. Savukārt 17. oktobrī no plkst. 14.00-18.00 notiks radošās darbnīcas “**TEMPEST – tas nozīmē dekodēšanu”, ko vada Martin Howse (Lielbritānija). Izstādi organizē RIXC sadarbībā ar Rīgas Kultūras aģentūru.

sapnmasinaEksperimentālo filmu un video programma tapusi sadarbībā ar nīderlandiešu kuratoru Erwin van ‘t Hart.
17. un 18. oktobrī kinoteātrī “Rīga” tiks demonstrētas divas nīderlandiešu mākslinieku abstraktās filmas: Joost Rekveld “#11, Marey <-> Moiré” – filma ar gaismu un līniju eksperimentiem, un mākslinieku grupas Telcosystems filma “LoudThings”.

Paralēli izstādei Rīgas mākslas telpā katru dienu no 17. līdz 25. oktobrim būs aplūkojama abstrakto filmu un video programma, kurā iekļautas tādas īsfilmas kā vācu mākslinieka Thorsten Fleisch filma “Energie!”, britu mākslinieku Semiconductor filma “Magnetic Movie”, amerikānietes Peggy Ahwesh filma “Warm Objects”, slovēņu / horvātu mākslinieka Damir Cucic filma “La Petite Mort” uc.

RIXC Mediju telpas programmā 17. oktobra vakarā notiks amerikāņu eksperimentālās kinematogrāfijas meistara – režisora Craig Baldwin zinātniski fantastikās pilnmetrāžas filmas “Spectres of the Spectrum” (Spektra spoki) pirmizrāde Latvijā. Un 18. oktobra vakarā – videolektorijs, kura viesi ir mākslinieku pāris Semiconductor no Lielbritānijas, kas strādā ar digitālo animāciju mākslas un zinātnes pētniecības jomā.

Lāzeru, gaismas un skaņu performanču vakaros RIXC Mediju telpā 16. oktobrī Austrālijas mākslinieki Botborg, izmantojot spēcīgu skaņu un stroboskopu gaismas, mēģinās pārbaudīt gan tehnoloģiju, gan cilvēku sajūtu limitus; un nīderlandiešu mākslinieks Edwin van der Heide ar divkrāsu lāzera palīdzību radīs telpā auditoriju aptverošas trīsdimensionālas vidi.

18. oktobrī festivālu noslēgs Nīderlandē dzīvojošo krievu-baltkrievu mākslinieku Evelīnas Domničas un Dmitrija Gelfanda “spektrālā” performance “10 000 pāvu spalvu rotājas ziepju putās”.

Starptautisku zinātnisku mākslas konferenci RIXC Mediju telpā 17. un 18. oktobrī RIXC organizē sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju (MPLab). Saistībā ar konferenci un izstādi iznāk rakstu krājums Akustiskā telpa Nr. 7 ar nosaukumu “Spektropija – radoši meklējumi elektromagnētiskajā spektrā”.

Organizē: RIXC, Jauno mediju kultūras centrs, 11. Novembra krastmala 35-201, Rīga, LV 1050.
Tālr.: +371-67228478 (birojs), +371-26546776 (mob.) Fakss: +371-67228477 E-pasts: rixc( at )rixc.lv WWW: http://rixc.lv

Atbalstītāji un sadarbības partneri: VKKF, RD Kultūras pārvalde, Rīgas mākslas telpa, Rīgas Kultūras aģentūra, Capital, LMA VKN, LLMC, Studija, Terra, Kino Raksti, Rīgas Laiks uc.
[2. lapa: programma]

SPEKTROPIJA. MĀKSLA+KOMUNIKĀCIJAS 2008 festivāla programma:

Ceturtdiena, 16. oktobris
18.00 – Festivāla un izstādes atklāšana Rīgas mākslas telpā (Rātslaukums 1).
21.00 – Performanču programma RIXC Mediju telpā (11. novembra krastmala 35): Botborg/Austrālija “Dzīvā fotosonikneirokinestogrāfija” un Edwin van der Heide/Nīderlande “LSP – Lāzeru un skaņas performance”. Ieeja 3 Ls, ar flaijeri – 2 Ls.

Piektdiena, 17. oktobris
10.30 – 17.00 – Konference RIXC Mediju telpā. Ieeja brīva.
12.00 – 19.30 – Izstāde Rīgas mākslas telpā. Ieeja 1 Ls.
19.00 – Eksperimentālo filmu seanss-1 Kino “Rīga” (Elizabetes ielā 61): Joost Rekveld “#11, Marey <-> Moiré” [Nīderlande, 21 min., 1999] un Telcosystems “LoudThings” [Nīderlande, 13 min., 2008]. Ieeja 2,50 Ls.
21.00 – Pirmizrāde Latvijā RIXC Mediju telpā: Craig Baldwin (ASV) zinātniski fantastiskā pilnmetrāžas filma “Spectres of the Spectrum” [“Spektra spoki”, 91 min., 1999]. Ieeja 2,50 Ls, ar flaijeri – 1,50 Ls.

Sestdiena, 18. oktobris
10.30 – 16.00 – Starptautiska konference.
12.00 – 19.30 – Izstāde Rīgas mākslas telpā. Ieeja 1 Ls.
18.00 – Eksperimentālo filmu seanss-2 Kino “Rīga”.
21.00 – Noslēguma programma RIXC Mediju telpā: Semiconductor (Lielbritānija) videolektorijs un Evelina Domnitch & Dmitry Gelfand (Baltkrievija / Krievija / Nīderlande) lāzergaismas performance “10 000 pāvu spalvas rotājas ziepju putās”. Ieeja 3 Ls, ar flaijeri – 2 Ls.

19. - 25. oktobris
Izstāde “Spektropija” un eksperimentālo filmu un video programma Rīgas mākslas telpā. Izstāde atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas. Festivāla dienās – 17. un 18. oktobrī – ieeja 1 Ls, pārējās dienās – 3 Ls.0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties