Valpurģu nakts Latvijas Kultūras akadēmijā

Evija Zubina, Latvijas Kultūras akadēmijas studiju informācijas un komunikāciju speciāliste, 28.04.2009., 21:54

Naktī no 30.aprīļa uz 1.maiju Latvijas Kultūras akadēmijā tiks atzīmēta Valpurģu nakts.

Valpurģu nakts tradīcija nāk no vācu raga¬nu folkloras, kur Valpurģu nakts bijusi vislielākie pagānu auglības svētki un viens no galvenajiem raganu sabatiem. Tā ir tā pati, kas Beltains jeb maija vakars, un to svin 30. aprīļa naktī par godu plaukstošajam pavasa¬rim. Viduslaikos uzskatīja, ka Valpurģu naktī raganas dzīro visā Vācijā, Nīderlandē un Skandināvijā. Raga¬nas sēdās uz slotām un lidoja uz kalnu galotnēm, kur nodevās nevaldāmām dzīrēm un dejošanai. Svētā Valpurģe bijusi maiga sieviete, kuras dzīve bijusi svētuma apdvesta. Tomēr svētki, kas nes viņas vārdu, tāpat kā citi raganu svinēti sabati, saistījās ar velnišķīgām izdarībām, tomēr nevienam no šiem pasākumiem nav nekāda sakara ar velnu. Ieviešot kristietību, agrākās tradīcijas tika noliegtas kā pagāniskas "muļķības" un viedās zintnieces tika pārdēvētas par raganām – ļaunuma sievišķo iemiesojumu.

Tomēr Latvijas Kultūras akadēmijā Valpurģu nakts ir vairāk kā dabas pamošanās svētki, kā auglības rituāls jauniem un veiksmīgākiem darbiem, kā akadēmijas firmas zīme un gada centrālais pasākums! Nakts, kurā var notikt viss un nepārsteidz nekas.

Tradicionāli šie svētki tiek organizēti kā atpūtas un svētku pasākums trīs vietās – Latvijas Kultūras akadēmijā, Ludzas ielā 24 zālē notiks jauno grupu koncerts, 2.auditorijā, kas tiks iekārtota kā atpūtas zona, būs iespējams skatīties jaunākās LKA studentu veidotās filmas, bet dārzā tiks spēlētas dažādas spēles un baudīta akustiskā mūzika.

Ielūgumus uz Valpurģu nakti var iegādāties LKA kafejnīcā, Ludzas ielā 24 vai pirms pasākuma.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties