No 16.marta līdz 24.martam Latvijas Kultūras akadēmijā tiks atzīmētas Frankofonijas dienas!

Evija Zubina, LKA studiju informācijas un komunikāciju speciāliste, 10.03.2009., 16:41

Katru gadu marta mēnesis Latvijas Kultūras akadēmijā iezīmējas ne tikai kā pavasara priekšvēstnesis, bet arī kā Frankofonijas dienu laiks. Arī šajā gadā Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Francijas kultūras centru rīko virkni dažādu pasākumu.

Frankofonijas dienu galvenais mērķis ir veicināt interesi par Frankofonijas valstu kultūrām, franču valodas apmācību un apguvi, iepazīstināt sabiedrību ar Frankofonijas dimensiju un tās kultūras izpausmes formām - mūziku, literatūru, zinātni un kinomākslu.

Latvijas Kulturas akadēmija šajās dienās aicina piedalīties sekojošajos pasākumos:

16. martā plkst. 15.00 Dzirnavu ielā 46 – LKA Teātra un audiovizuālās mākslas katedrā notiks konkurss par Frankofoniju. Konkursā piedalās visi Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura apakšprogrammas Starpkultūru sakari (SKS) Latvija - Francija 1. un 3. kursu studenti un SKS Latvija-Lielbritānija 2. kursa studenti, kuri mācās franču valodu jau 4. semestri. Žūrijas komisijā būs ne tikai LKA pasniedzēji, bet arī franču kolēģi no Francijas kultūras centra. Konkurss notiks franciski bez tulkojuma latviešu valodā.

16. martā plkst 18.00 Dzirnavu ielā 46 sadarbībā ar Rakstniecības, Teātra un Mūzikas muzeju tiks izrādīts dzejas teātris "Tā runāja Edvarts Virza"– veltīts Edvarta Virzas Francijas ceļojumiem un darbībai Latvijas – Francijas kultūru apmaiņā. Izrādē piedalās Dzejnieka mazmeita Diāna Jance, Latvijas Kultūras akadēmijas SKS Latvija - Francija 1. kursa studenti, izrādes ideja un režija – Inga Surgunte. Izrāde ir bilingvāla – tiks lasīta Edvarta Virza dzeja gan latviešu gan franču valodā.

18. martā plkst. 12.00 Ludzas ielā 24 (telpa Nr. 25) būs tikšanās ar Kanādā dzīvojošo latviešu izcelsmes dzejnieci Dominiku Zālītis. Programmā – dzejas lasījumi un tulkojumi, dzejnieces pārdomas un apskats par dzejas attīstības tendencēm Kanādā. Valoda – franču, bez tulkojuma.

24. martā plkst. 10.00 Ludzas 24 (telpa Nr. 2) Avras (le Havre/ la France) universitātes Filoloģijas fakultātes dekāna Bruno Lekokjēra (Bruno Lecoquierre) referāts "Ziemeļāfrika, starp Sahāru, Vidusjūru Tuvajiem Austrumiem" (L'Afrique du Nord, entre le Sahara, la Méditerranée et le Proche-Orient"). Valoda – franču, bez tulkojuma.

Frankofonijas dienu pasākumi ir bez maksas.

Laipni aicināti visi interesenti!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties