Tautas lietišķās mākslas izstāde - konkurss Tekstiliju Ansambļi

Linda Rubena, 05.12.2007., 14:56

Pirmā sastapšanās tautas lietišķās mākslas izstādēs ar nosacītu tekstiliju grupu vai grupas improvizāciju notiek sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados, kad tautas lietišķās mākslas izstāžu iekārtošanā aktīvi strādā Latvijas PSR Nopelniem bagātā skolotāja, māksliniece Erna Rubene.

Šajā laikā viņa publicē rakstus, kuros teorētiski pamato tekstiliju ansambļu darināšanas nepieciešamību, kā arī praktiski rāda paraugus savās personālizstādēs.
Sākumā tekstiliju ansambļu izstādes tika pieteiktas kā dzīvojamo telpu noformējumi ar tekstilijām. Pirmais konkurss Tautas lietišķās mākslas studija „Atspole” Ilgas Madres vadībā tika sarīkots 1973. gadā Ģ. Eliasa Vēstures un mākslas muzejā.

1975. gadā tautas lietišķās mākslas izstāde – konkurss tika iekārtota Bauskas mēbeļu salonā - eksponējot rūpnīcās ražotas mēbeles un tautas mākslas meistaru darinājumus. Izstāde ļoti uzskatāmi parādīja abu minēto priekšmetu grupu savienojamības iespējas.

1976. gadā tekstiliju ansambļus eksponēja Tukuma novadpētniecības un mākslas muzejā, 1984. gadā Cēsīs un Liepājā, bet 1996. gadā Latvijas Vēstures muzeja zālēs.

Līdz 2007. gadam vairāk šāda veida izstādes – konkursi nav rīkoti.

Šogad izstādei – konkursam „Tekstiliju ansambļi” ir arī papildus nosaukums „Vasaras darbi”, t.i., darbi, kas ir veikti papildus, lai nostiprinātu un papildinātu zināšanas - tehniskajās iemaņās aušanā, rokdarbos, kompozīcijā, kā arī tekstiliju ansambļa komplektēšanā.

Izstādes iekārtošanas laikā notiks arī tekstiliju ansambļu vērtēšana un atklāšanā – 6. decembrī plkst. 16.00 - balvu pasniegšana.

Ārzemju mākslas muzejā, Pils laukumā 3, Rīgā, 7.decembris – 2008.gada 6.janvāris. Izstādes atklāšana 6.decembrī pl.16.00.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties