Noskaidrotas skolēnu erudīcijas konkursa ''eXperiments'' televīzijas spēļu komandas

Sintija Kvasova, 25.02.2010., 12:46

185 Latvijas skolu komandu konkurencē neklātienes kārtā noskaidrota Latvenergo koncerna rīkotā skolēnu erudīcijas konkursa "eXperiments" 21 spēcīgākā skolēnu komanda, kas turpinās cīņu televīzijā. Klātienes spēles gaidāmas aprīlī un maijā Latvijas televīzijas 7. kanālā.

Šogad - konkursa 15. jubilejas gadā – Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam "eXperiments" dalību pieteica 925 jaunieši 185 komandās no visu Latvijas novadu skolām. Trīs nedēļu garumā jaunieši savas zināšanas un erudīciju pārbaudīja konkursa mājas lapā www.experiments.lv, atbildot uz dažādiem testa jautājumiem, risinot uzdevumus, kā arī pilnveidojot zināšanas un radošās prasmes šodien tik nozīmīgajā "zaļā dzīvesveida" virzienā. 21 komanda, kas ieguva vislielāko punktu skaitu neklātienē, šobrīd gatavojas erudītu sacensībām televīzijā, kur ar savām fizikas zināšanām, atjautību un sadzīves prasmēm cīnīsies par 2010. gada labākās "eXperiments" komandas titulu. Konkursā uzvarētāji iegūs konkursa galveno balvu – godam pelnītu ceļojumu uz kristīgās kultūras šūpuli, vēstures un arhitektonisko vērtību pārbagāto tirkizzilo Vidusjūras piekrasti - Turciju. Komandai tā būs lieliska vasaras atpūta pēc intensīvā mācību gada un pasaules kultūras vēstures izzināšanas iespēja vienuviet.

Par konkursa "eXperiments" uzvarētāja titulu televīzijas spēlēs šogad cīnīsies skolēnu komandas no Balviem, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jēkabpils, Limbažiem, Madonas, Rīgas, Ropažiem, kā arī Apes, Kārsavas, Ķekavas, Vecumnieku, Aizkraukles, Ogres, Auces un Aglonas novadiem:

Aglonas vidusskola – komanda "Spektrs"
Auces vidusskola - komanda "proToni"
Balvu Valsts ģimnāzija - komanda "Kristāli"
Bārbeles pamatskola - komanda "Prožektors"
Bauskas 1. vidusskola - komanda "Ampēra mazbērni"
Daugmales pamatskola - komanda "Dzirkstele"
Dobeles Valsts ģimnāzija - komanda "Nacionālie varoņi"
Gulbenes 2. vidusskola - komanda "Voltiņš 1"
Jaunjelgavas vidusskola - komanda "Energo 2010"
Jēkabpils Valsts ģimnāzija - komanda "Tosteri"
Limbažu 1. vidusskola - komanda "Elektriskie"
Madlienas vidusskola - komanda "Īssavienojums 5"
Madonas Valsts ģimnāzija - komanda "Epsilons 4"
Mērdzenes pamatskola - komanda "Gigadžouli"
Rīgas 13. vidusskola - komanda "Jāņtārpiņš"
Rīgas 94. vidusskola - komanda "Tesla"
Rīgas Juglas vidusskola - komanda "Pionieri"
Rīgas pilsētas 3. ģimnāzija - komanda "Šoki"
Rīgas Rīnūžu vidusskola - komanda "Atsperīte"
Ropažu vidusskola - komanda "Piecfāzīši"
Sikšņu pamatskola - komanda "Motori"

Televīzijas spēlēs, kas būs skatāmas LTV7 ēterā aprīļa un maija ceturtdienās ar atkārtojumiem svētdienās, skatītāji varēs sekot līdzi dažādiem prāta, reakcijas, precizitātes, kā arī praktiskas dabas uzdevumiem un eksperimentiem.

"eXperimenta" uzvarētājus un pārējās klātienes spēļu komandas šogad sagaida īpaši vērtīgas balvas, ko sarūpējis Latvenergo koncerns kopā ar pārējiem konkursa labvēļiem. Tās konkursa jubilejas gadā kopā ar Latvenergo sarūpējusi tūrisma aģentūra "FTB Latvija", jūras pārvadājumu kompānija "Tallink", žurnāls "Ilustrētā Zinātne", laikraksts "Latvijas Avīze", portāls draugiem.lv, Latvijas populārākā prāta spēle brain.draugiem.lv, piedzīvojumu parks "Mežakaķis", vertikālais vēja tunelis "Aerodium", sulu ražotājs "Cido grupa", apgāds "Lielvārds", dāvanu veikals davanuserviss.lv, galda spēļu veikali "LUDO", kā arī skolēnu un studentu karte "ISIC".

"eXperiments" ir Latvenergo koncerna rīkots erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolēniem, kura mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, kā arī veicināt jauniešu profesionālo orientāciju, mudinot padziļināti apgūt eksaktās zinātnes. Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursam šis gads ir īpašs jubilejas gads, jo šogad tas noris jau 15. gadu pēc kārtas. Savas pastāvēšanas laikā erudīcijas konkurss izaudzis no spēles ar nosaukumu "Vatiņš" līdz pat radošajam konkursam "eXperiments".

Plašāka informācija par konkursu ''eXperiments'' un tā norises gaitu regulāri tiks publicēta konkursa mājas lapā: www.experiments.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties