Kinoteātra "Rīga" Mazajā zālē Spēlfilma

Latvijas Kinematogrāfistu savienība, 17.10.2006., 13:40

Ceturtdien, 19. oktobrī, 19.00 kinoteātra "Rīga" Mazajā zālē. Skate veltīta filmas 10 gadu jubilejai. Tikšanās ar režisoru Emilu Stanglundu (Norvēģija), filmas radošo grupu un aktieriem "Rīgas Jumpravas"

Scenārists Morten Barth (Norvēģija), Režisors Emils Stang Lund (Norvēģija), Operators Pauls-Rene Roestads (Norvēģija), Māksliniece Brigita Rozenbrika (Latvija).

Galvenajās lomās: Helge Jordals (Norvēģija), Aurelija Anužite, Ivars Kalniņš.
Lomās: Juris Strenga, Viktors Pļuts, Igors Čerņavskis, Uldis Dumpis, Arvīds Ozoliņš un citi.

90-to gadu sākuma intensīvajā Latvijas pārmaiņu procesā iesaistās arī daudz ārzemnieku, kas dažādā veidā cenšas te attīstīt savu biznesu un iegūt īpašumus. Nesnauž un savas intereses aktīvi aizstāv arī bijušie padomju militāristi un VDK darbinieki, ar atraktivitāti iezīmējas vietējā biznesa idejas. Bet pār visu šo raibo jūkli virsroku ņem mīlestība....

Asprātīgas idejas, smieklīgas situācijas un negaidīti risinājumi. Galvenajās lomās – ievērojamais norvēģu aktieris Helge Jordals saspēlē ar pašmāju zvaigznēm Aureliju Anužīti un Ivaru Kalniņu. Aurelija Anužīte bija pat apguvusi norvēģu valodu. Filmā redzēsim vienu no Viktora Pļuta pēdējām kinolomām
Rīgas jumpravas ir viena no retajām spēlfilmām par 90-to gadu Latviju. Ārzemnieku skatam no malas varam pievienoties arī mēs, pielīdzinot laika distanci.

Šai atraktīvai filmai bija arī atraktīvs filmēšanas process un īpaši silta darba grupas atmosfēra. Tam pierādījums ir šī skate, kas veltīta 10 gadiem kopš filmas pirmizrādes, uz kuru no Norvēģijas ieradīsies filmas režisors Emils Stanglunds un operators Pauls - Rene Roestands, lai tiktos ar saviem aktieriem, kolēģiem un skatītājiem.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties