Latviešu mākslinieces Katrīnas Neiburgas videodarbs „Solitude”

Ieva Astahovska, 03.10.2007., 11:51

Somijas Laikmetīgās mākslas muzejs Kiasma savai kolekcijai iegādājies latviešu mākslinieces Katrīnas Neiburgas videodarbu „Solitude”.

Katrīnas Neiburgas videodarba „Solitude” iekļaušana Somijas Mūsdienu mākslas muzeja kolekcijā ir nozīmīgs Latvijas mākslas notikums; līdz šim KIASMA pastāvīgajā kolekcijā no Latvijas bijis iekļauts tikai Kristapa Ģelža darbs “Pēdējais vakars”, ko muzejs nopirka 90. gados.

Katrīna Neiburga (1978) ir viena no spilgtākajām Latvijas jaunās paaudzes māksliniecēm, kuras darbi bijuši izstādīti 3. Prāgas biennālē (2007), 15. Sidnejas biennālē, izstādē „Art'Fab. L'Art / La Femme / L'Europe” Santropēzā, Francijā, Baltajās naktīs Madridē, Spānijā (visas 2006), kā arī virknē izstāžu Latvijā, Austrijā, Grieķijā, Igaunijā, Itālijā, Krievijā, Lielbritānijā, Maķedonijā, Vācijā un Zviedrijā.

Māksliniece bieži savos darbos pievērsusies kritiskam, ironiskam vai poētiskam mūsdienu sabiedrības pētījumam. Videodarbā „Solitude” K. Neiburga pētniecisko skatienu pavērsusi pati pret sevi, savu ikdienu, ko vizualizējusi kā lineāru laika, lietu un skaņu plūsmu. „Solitude” ir poētiskākais K. Neiburgas darbs, kurā trausli un neliekvārdīgi panākts eksistenciāls vispārinājums.

„Solitude” pirmo reizi tika izstādīta galerijā „Le Plateau” Parīzē festivāla „Pārsteidzošā Latvija” ietvaros (2005). Rīgā tā bija redzama Laikmetīgās mākslas centra veidotajā izstādē „Realitātes arheoloģija” Andrejsalā (2006).

Somijas Mūsdienu mākslas muzejs KIASMA, kas darbojas Helsinkos kopš 1998. gada, ir viens no pazīstamākajiem Ziemeļvalstu laikmetīgās mākslas muzejiem. Tas funkcionē kā aktīvs vizuālās mākslas centrs, kas ikdienā publikai piedāvā izstādes, seminārus, lekcijas, teātra izrādes. Muzeja kolekciju šobrīd veido vairāk kā 9 000 mākslas darbu.

Laikmetīgās mākslas centrs www.lcca.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties