Maijā - karaliska vizīte samizdat kultūras popularizēšanai

Zane Zajančkauska, 28.04.2008., 08:13

8. maijā Latvijā ierodas König Lü.Q. (latviski: Ķēniņš Lū.Ks) - komiksu un pašizdevējdarbības (samizdata) karalis no Šveices.

Komiksu kultūras žurnāls kuš! vizītei par godu izdos samizdata komiksu burtnīcu ar König Lü.Q. un latviešu mākslinieku komiksiem, kā arī atklās komiksu izstādi Vecrīgas kafejnīcā „Lāsīte”.

König Lü.Q. ir komiksu mākslinieks no Bāzeles (Šveice), kas zīmēšanai pievērsies 28 gadu vecumā, kopš tā brīža komiksos dokumentējot vai katru savas dzīves dienu. Savus un citu mākslinieku darbus König Lü.Q. izplata pašizdotā (ar kopētāju pavairotā) žurnālā „Suns, kaķis, desa”. Pateicoties Latvijas lasītāju interesei König Lü.Q. darbi pabijuši visos 5 iznākušajos komiksu kultūras žurnāla kuš! numuros.

8.maijā König Lü.Q. ierodas Rīgā, lai popularizētu samizdata ideju un veicinātu komiksu kultūras attīstību. Vizītes ietvaros tiks izdota un prezentēta samizdat komiksu burtnīca ar König Lü.Q. un latviešu mākslinieku komiksiem, kā arī atklāta komiksu izstāde Vecrīgā, kafejnīcā Lāsīte, kas ir ar krāšņu vēsturi un interjeru apveltīta kafejnīca kādreizējā Anglikāņu baznīcas zirgu staļļu ēkā. Komiksu burtnīcas un izstādes atklāšana: 8.maijā plkst. 20.00 kafejnīcā „Lāsīte” Anglikāņu ielā 2.

Vidēji slepenajā Karaliskās vizītes manifestā teikts:

„Padomju laika fenomens - samizdats jeb pašizdevējdarbība Latvijas teritorijā bija izplatīts fenomens Padomju Savienības laikā, izmantots aizliegtās literatūras slepus pavairošanai, to pārfotografējot, pārrakstot, nokopējot. Tomēr mūsdienās samizdata darbība Latvijā ir praktiski izzudusi. BET pavairot var arī neaizliegtas lietas! Vai mūsdienu cilvēkam pietiek ar glancēto žurnālu plauktiem kioskos? Vai mūsdienu korporatīvie kopētāji nav pelnījuši kalpot radošam un cēlam mērķim? Esi pats sev redaktors, piepildi lapas ar saturu, sakopē un īsteno sava vārda brīvību - dali, izplati pret ziedojumiem vai dāvā ceļā satiktajiem. Piebeidz vienaldzību un vienveidību! (..)”

Pašizdoti (kopēti) žurnāli bijis daudzu komiksu mākslinieku karjeras sākums. Īpaši Francijā un ASV, kur ir plašs klāsts pašizdoto komiksu žurnālu (saukti par fanzines - fanu taisīti žurnāli), tiem tiek ierīkotas īpašas bibliotēkas, festivāli u.c. Arī komiksu žurnāls kuš! izaicina uz konkurenci un aicina ķerties pie savu ideju pavairošanas.

Komiksu kultūras žurnāls kuš! ir vienīgais komiksu žurnāls Latvijā tiem, kas vairs nav bērni. kuš! iznāk kopš 2007. gada augusta reizi divos mēnešos. Katrā numurā ārvalstu un latviešu mākslinieku zīmēti komiksi. Vairāk info - www.komikss.lv  

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties