"Kanādas kino dienas"

Aija Matule, 11.01.2007., 06:49

Turpinot 2006.gadā aizsākto tradīciju, Kanādas vēstniecība sadarbībā ar kinoteātri „Ksuns” piedāvā Kanādas filmu izlasi. Rīgas un Latvijas skatītājiem no 2007.gada 18. līdz 22.janvārim kinoteātrī "Ksuns" (Rīgā, Elizabetes ielā 83/85) būs iesēja iepazīties ar piecām Kanādā veidotām filmām, kas uzņemtas 2005. un 2006.gadā.

Divvalodīgā melnā komēdija „Labais policists, sliktais policists” ir kanādiešu filma, kas 2006.gadā Kanādas kinoteātros guvusi lielākos kases ieņēmumus. Vēsturiskā drāma, kas būs interesanta pasaulslavenajiem Latvijas hokeja faniem, „Moriss Rišārs — „Raķete”” ir episks vēstījums par pirmo franču kanādiešu hokeja zvaigzni, kas kļuva par kanādiešu varoni ne tikai uz ledus. Smalku ieskatu pusaudža kļūšanas pieaugušam grūtībās, saskaroties ar jaunu pieredzi, piedāvā filma „Pavisam kas jauns”. Filma „Ūdens” ir skaudrs stāsts par Indijas sieviešu likteni 20.gs. 30.gadu beigās. Savukārt kopražojumā ar Dāniju veidotā filma „Knuta Rasmusena dienasgrāmatas” aizved skatītāju uz Kanādas ziemeļiem 20.gs. sākumā pie Kanādas pamatiedzīvotājiem inuītiem.


Biļetes var iegādāties kinoteātra „K.Suns” kasē Rīgā, Elizabetes ielā 83/85. Tel.7285411, mājas lapa internetā: www.kinogalerija.lv .

Moriss Rišārs – "Raķete"
"The Rocket"

 

 

 

 

 

 

Valoda: franču, angļu

Šis ir stāsts par kanādiešu tautas varoni, hokejistu Morisu Rišāru un viņa ceļu uz sportisko panākumu virsotnēm. Pazemīgs rūpnīcas strādnieks atklāj sevī īpašu Kvebekas nacionālā sporta - hokeja, talantu. Viņa debija profesionālajā hokeja līgā saistās ar smagām traumām un saspringtām attiecībām ar treneri, tomēr viņš ātri kļūst par hokeja superzvaigzni, nu jau saukts par „Raķeti” dēļ pārsteidzošā ātruma uz ledus. Viņa drosmīgā spēle kalpo par iedvesmas avotu Kanādas francūžiem laikā, kad atmostas viņu nacionālā pašapziņa. Morisa Rišāra karjerā būs gan kāpumi, gan kritumi, īpaši ir vēsturiskie nemieri Monreālas ielās 1955. gadā, kurus izraisīja netaisnīgs hokeja līgas vadības lēmums. Šī episkā filma aizved skatītājus atpakaļ laikā, kad hokeju spēlēja bez aizsargķiverēm un tas bija patiesu varoņu sports.

Režija: Šarls Binamē
Lomās: Rojs Dipuī, Stīvens Makhatijs, Žūlija le Bretona, Filips Kreigs, Remī Žirārs.

"Labais policists, sliktais policists"
"Bon cop, bad cop"

 

 

 

 

 

 

 

Valoda: angļu, franču

Šis ir stāsts par anglofonu policistu no Ontario Martinu Vardu, kurš ir spiests strādāt kopā ar frankofonu policistu no Kvebekas Dāvidu Bušāru, lai kopīgi atklātu noziegumu, kas pastrādāts uz provinču robežas. Abi ir pilnīgi atšķirīgi cilvēki ar atšķirīgu darba stilu – viens respektē likumus, otrs drīzāk rada pats savus likumus, un faktiski vienīgais, kas abiem ir kopīgs ir tas, ka viņi ir policisti. Šī ir filma, kurā anglofoni runā franciski, frankofoni runā angliski un īsti kanādiskā garā viens otru nesaprot. Pilnībā divvalodīgās melnās komēdijas centrā ir kultūru atšķirības.

Režija: Ēriks Kanuels
Lomās: Patriks Huards, Kolms Feore ,Lusija Loriera, Sāra – Žanna Labrossa, Sarena Boilana

"Kinuta Rasnusena dienasgrāmata"
"The Journals of Knud Rasmussen"

 

 

 

 

 

 

Valodas: inuītu, angļu, dāņu

Filma vēsta par nozīmīgu laiku Kanādas pamatiedzīvotāju inuītu vēsturē, kad viņi pirmo reizi sastapās ar Eiropas pētniekiem un kristietību. Inuītu vadonim lielajam šamanim Avvam, kuru filmā atveido viņa pēctecis Pakaks Inukšuks, ir jāizdara izvēle starp kristietību un šamanismu. 1922. gadā dāņu ceļotājs un antropologs Knuts Rasumusens ceļo uz Kanādas Arktiku, lai pierakstītu vietējo cilšu stāstus un ticējumus. Filma uzbur nesenas pagātnes vīziju par laiku, kad maģija bija ikdienas dzīves sastāvdaļa, un balstoties uz mutvārdu vēsturi rada smeldzīgi patiesu stāstu. Filma ir uzņemta un producēta inuītu kopienā.

Režija: Zakharias Kunuks, Normans Kons
Lomās: Lea Angutimarika, Pakaks Inukšuks, Nīva Imgauta Uttaka, Natars Ungalaks, Samuelija Ammaka

"Ūdens"
"Water"

 

 

 

 

 

 

Valoda: hindi


Filmas darbība norisinās 1938. gadā Indijā varenās upes Gangas fonā. Šuija ir astoņus gadus veca meitene, kura tiek izprecināta stipri vecākam vīram, kas neilgi pēc kāzām mirst. Sekojot tradīcijām, viņai noskuj galvu un viņai jādodas dzīvot uz atraitņu namu, kur jāizpērk pagātnes grēki, kuru dēļ miris viņas vīrs. Šuija ir kopā ar citām, jaunām un vecām atraitnēm, un viņu dzīves stāstiem, dažas ir samierinājušās ar savu likteni, citas ir rūgtuma un nožēlas pilnas par to. Tā ir garīga trimda, bez cerībām uz atgriešanos. Filma „Ūdens” ir trešā Toronto dzīvojošās režisores Dīpas Mehtas filma pamatelementu triloģijā, kas seko iepriekš uzņemtajām filmām „Uguns” un „Zeme”.

Režija: Dīpa Mehta
Lomās: Sīma Bisvasa, Lisa Reja, Džons Abrahams, Sarala

"Pavisam kas jauns"
"Whole new thing"

 

 

 

 

 

 

 

Valoda: angļu

Filma ir sirsnīgs stāsts par 13 gadīga zēna pieaugšanu. Emersons ir gudrs un pašapzinīgs pusaudzis, kurš tikko ir pabeidzis rakstīt un ilustrēt savu pirmo romānu. Izglītību viņš iegūst mājās, kur viņu skolo viņa vecāki hipiji. Ģimenē valda brīva attieksme pret kailumu un seksu. Grandiozas pārmaiņas Emersona dzīvē sākas tad, kad slikto matemātikas sekmju dēļ viņš ir spiests apmeklēt vietējo skolu. Jauniegūtajiem klasesbiedriem ir grūti pieņemt brīvdomīgo zēnu, kas raksta romānus un mīl Šekspīru. Emersons jūtas tuvs literatūras skolotājam, kas izrādās ir gejs. Filma atklāj neparasta zēna spēju dabiski pieņemt dzīvi un pretrunīgas emocijas, sastopoties ar puiciskām izjūtām un pieauguša cilvēka bažām.

Režija: Amnons Bakbinders
Lomās: Ārons Vebers, Rebeka Dženkinsa, Roberts Džojs, Daniels Makivors, Kalums Kīss Renijs.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties