Kam pieder mūsu publiskā telpa?

Liene Jakovļeva, 27.08.2008., 10:13

30. augustā plkst. 14.00 eksperimentālajā telpā „Rozā Māja”, kas atradīsies Spīķeros (Maskavas ielā 2), Tēlniecības kvadriennāles Rīga 2008 - Vairākuma Diktatūra ietvaros notiks starptautisks seminārs - diskusija Kam pieder mūsu publiskā telpa?

Seminārā ar referātiem uzstāsies rakstnieks un padomdevējs izglītības, mākslas un kultūras lietās īrs Eds Karols (Kauņa), mākslas zinātniece, kuratore Inese Baranovska (Rīga) un Spīķeru attīstītājs Jānis Dinne (Rīga).

Diskusiju Kam Pieder Mūsu Publiskā Telpa? vadīs politologs, Lu Sociālo un politisko pētījumu institūta direktors Nils Muižnieks. Diskusijās piedalīsies dažādu jomu profesionāļi - Rīgas būvvaldes vadītājs Andis Cinis, arhitekte un žurnāliste Ieva Zībārte, krievu aktīvists, Čas žurnālists Igors Vatoļins, Ltv krievu ziņu diktore, komunikācijas studiju doktorante Solvita Denisa, Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Eva Ikstena, kā arī pārstāvji no Jūrmalas aizsardzības biedrības.

Diskusiju galvenais jautājums - kam pieder mūsu publiskā telpa? Formāli Latvijas publiskā telpa pieder visiem Latvijas iedzīvotājiem - nabagiem un bagātiem, jauniem un veciem, latviešiem un krieviem, biezajā džipā sēdošiem un kājāmgājējiem. Tomēr reizēm acīgam vērotājam rodas aizdomas, ka liela daļa mūsu publiskās telpas īstenībā pieder ļoti šauram iedzīvotāju lokam, ka ēkas un pieminekļus var uzcelt kur un kā vēlas, ja ir biezs maks un labi sakari varas koridoros. Paskatoties uz zīmēm ielās un izkārtnēm pie veikaliem, stiprinās pārliecība, ka publiskā telpa pieder tieši latviešiem. Taču, paklausoties radio vai lūkojoties televizora ekrānā, rodas iespaids, ka liela daļa mediju telpas pieder kaimiņvalstij Krievijai.

Tādēļ rodas jautājums - vai māksla publiskajā telpā var dot iespēju visiem tikt pie vārda un veicināt dialogu Latvijas sabiedrībā?

Semināra programmā plkst. 14.00 uzstāsies Eds Karols ar referātu Towards an encounter with a friendly zone in public space, ap plkst. 14.20 vārds tiks dots Inesei Baranovskai, kura apskatīs tēmu Māksla pilsētvidē. Homo urbanus- Homo sapiens?, bet semināra noslēgumā referātu Attīstītājs un publiskā telpa lasīs Jānis Dinne.

Pēc īsa pārtraukuma ap 15.15 sekos diskusija Kam Pieder Mūsu Publiskā Telpa?, ko vadīs Nils Muižnieks.

Aicināti visi interesenti! Tiks nodrošināta arī tulkošana.

Tēlniecības kvadriennāli Rīga 2008 rīko Mākslas menedžmenta un informācijas centrs (Mmic) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Rīgas domi un Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekciju. Projektu finansē Eiropas Savienības programma “Kultūra”. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties