"Kakejiku" Japānas laikmetīgā māksla

Juko Tange, 21.05.2008., 13:52

CAF.N asociācija ir vislielākā un visaktīvākā mākslinieku apvienība Japānā. Burts „N”, kas apvienības nosaukumā iekļauts 2004.gadā, nozīmē „Nebula” jeb miglājs.

Izstādes atklāšana: 2008. gada 24.maijā pl.15.00

Tādējādi mākslinieki tiecas norādīt, ka viņu māksla attīstās un vēršas plašumā tāpat kā miglas spirāle debesīs. CAF.N mākslinieku apvienība jau kopš 1978. gada reizi gadā organizē Japānā laikmetīgās mākslas izstādes. Asociācija velta lielas pūles, lai iepazīstinātu savus biedrus ar laikmetīgās mākslas jaunākajām tendencēm. Ideja par izstāžu plānošanu un organizēšanu pieder pašiem māksliniekiem. Organizācijas biedru skaits ir apmēram 250, daži no tiem nav japāņi.

CAF.N asociācijas organizētajā izstādē Rīgā mēs izmantojam iespēju iepazīstināt skatītājus ar Japānas tradicionālajiem tīstokļiem kakejiku mūsdienu izpildījumā.

Kakejiku ir vertikāli tīstokļi, kas greznoja tokonomu (nišu) Japānas istabā vašitsu. Kakejiku tīstoklis ar hieroglifiem vai ar tušas gleznojumiem tiek izmantots kā tokonomas centrālās sienas dekors. Mēs esam radījuši savus mākslas darbus Japānas tradicionālo tīstokļu stilā, tomēr rūpējoties, lai izstādītie darbi būtu viegli uztverami, saprotami un novērtējami ne tikai kā nišas dekori, bet labi izskatītos arī uz pārējām sienām.

CAF.N organizētās izstādes jau viesojušās vairākās pasaules valstīs: divreiz Islandē, ASV (Mičiganā un Arizonā), Francijā, un pašlaik, mums par lielu prieku – Latvijā.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
santa ze., 21.05.2008. 16:38:15
Komentāra reitings: 0

mm, kur un cik ilgi būs izstāde?
pārlasīju vairākkārt tekstu, bet to neatradu.

jānis, 22.05.2008. 05:32:44
Komentāra reitings: 0

No 25. maija līdz 15. jūnijam Ārzemju mākslas muzejā! ;)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties