Latvijas Dabas muzejā atzīmēs Starptautisko mitrāju dienu ar programmu „Kā zivs ūdenī”
Līga Mūrniece, 31.01.2008., 10:29Kopš 1997. gada 2. februārī visā pasaulē tiek atzīmēta starptautiskā mitrāju diena (World Wetlands Day).
Latvijas Dabas muzejs jau astoto gadu atzīmē Starptautisko mitrāju dienu, piedāvājot skolēnu grupām šai tēmai veltītas programmas. Arī šogad, laikā no 7. līdz 22. februārim, skolēnu grupām būs iespēja apmeklēt programmu „Kā zivs ūdenī”. Piedaloties programmā skolēni varēs iepazīt Latvijas mitrājos mītošo daudzveidīgo zivju pasauli.
Šogad mitrāju dienu ietvaros muzejs aicina 1.-8. klašu skolēnu grupas apmeklēt nodarbību ar nosaukumu „Kā zivs ūdenī”. Tajā bērni interaktīvā veidā varēs iepazīt mitrājos mītošo zivju daudzveidību, zivju uzbūvi, uzzināt ko vairāk par zivju piemērošanos to dzīves videi, rodot atbildes uz tādiem jautājumiem, kā, piemēram, kāpēc vienai zivij mute ir liela, bet citai maza, kāpēc vienai tā ir pavērsta uz augšu, bet citai uz leju, un kāpēc zivis ir slidenas utt. Tāpat nodarbībā būs iespējams tuvāk iepazīt tādas zivis, ko ieraudzīt dabā gadās reti.
Nodarbības notiks no 7. februāra līdz 22. februārim. Iepriekšēja pieteikšanās nodarbībām pa tālruni 6 7356051.
Mitrāju dienu ietvaros 23. februārī notiks arī ģimenes dienas pasākums, kurā vecāki ar bērniem varēs pētīt zivis, risināt uzdevumus, kā arī izgatavot paši savu papīra zivtiņu.
Kopš 1997. gada 2. februārī visā pasaulē tiek atzīmēta starptautiskā mitrāju diena. Šo tradīciju ir dibinājis Ramsāres konvencijas birojs. Ramsāres konvencija, kas parakstīta 1971. gadā, ir vienīgais starptautiskais vides aizsardzības līgums, kas veltīts noteiktajai ekosistēmai - mitrājiem. Konvencijas misija ir mitrāju aizsardzība un to saprātīga izmantošana, rīkojoties nacionālā līmenī un sadarbojoties starptautiskā līmenī. Latvija konvencijai pievienojās 1995. gadā.
Pēc Ramsāres konvencijas definīcijas mitrāji ir purvi, atklātas ūdens platības, mitri zālāji, vai niedrāji, neatkarīgi no tā, vai tiem ir dabiska izcelsme, vai tie ir pastāvīga rakstura, ar stāvošu vai tekošu ūdeni, saldūdens vai sāļūdens. Dabisko mitrāju galvenie veidi ir piekrastes seklūdeņi, upju grīvas, mitrāji upju ielejās, ezeri un ar tiem saistīti mitrāji un purvi.
lizing_kommercheskogo_transporta_xgMa
Sveiki, aš norėjau sužinoti jūsų kainą.DavidSax
Porn 720Denice