"Kā kļūt par latvieti?"

Elīna Cire, 16.10.2009., 11:48

Piektdien, 16.oktobrī, projekta "Kā kļūt par latvieti?" performance Rīgas ielās un izstāžu zālē "Arsenāls".

 "Kā kļūt par latvieti" (www.kaklutparlatvieti.lv) ir atraktīvs šveiciešu mākslinieka Rūda Šorno (Ruedi Schorno) pētījums par latviešu identitāti un svešinieka iespējām iekļauties latviešu sabiedrībā. Piektdien, 16. oktobra vakarā izstāžu zālē Arsenāls notiks multimediāla performance "Eksāmens" - projekta "Kā kļūt par latvieti" beigu pārbaudījumi ar trādirīdi un balsošanu.

Trīs mēnešu garumā R. Šorno, izmantojot savas latviešu valodas zināšanas un zinātkāri, ir pētījis latviešu māņticību, patriotismu, dainu un tautas mūzikas mūsdienu pielietojumu, latviešu ēšanas paradumus, laba izskata standartus un citus dzīvesveida elementus.

Piektdien, 16. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 17.00 Rīgas ielās kā pēdējo pirms-eksāmena misiju R. Šorno atkārtos M. Poļa akciju "Bronzas cilvēks", izmēģinot, vai par latvieti ir iespējams pārvērsties, vispirms kļūstot par latviešu mākslinieku.

Piektdien, 16. oktobrī plkst. 19.30 izstāžu zālē "Arsenāls" R. Šorno sekmes ceļā uz latvietību izvērtēs kompetenta žūrija: rakstniece Inese Zandere, mākslinieks Aigars Bikše, mākslas zinātniece Gundega Cēbere, folkloras pētniece Janīna Kursīte, Rainis un Aspazija, kā arī citi latvietības eksperti. Eksāmenu vadīs Roberts Gobziņš.
Par mūziku rūpēsies Rūda latviešu mūzikas ansamblis Dī Ungliklihe Štunde un Kaspars Rolšteins.
Laiks: 16.10.09, plkst. 19.30
Vieta: LNMM izstāžu zāle Arsenāls, Torņa ielā 1, Vecrīgā
Ieeja bez maksas

Informācija: www.lcca.lv
 

Kā kļūt par latvieti


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties