Jura Dimitera plakātu izstāde Valmierā

Valda Jurāne, 15.02.2007., 09:42

Valmierā, galerijā "Laipa" no 16. februāra līdz 8. martam būs apskatāma Jura Dimitera plakātu izstāde "No savienības uz savienību".

Plakāts, Juris DimitersJ. Dimitera plakātu māksla, kas 80. gados piedzīvoja bezgalīgas tirāžas, pēdējos gados ir aktualizējusies, pateicoties mākslinieka saasinātajai politiskajai izjūtai. Valmierā būs apskatāmi pēdējos gados tapušie plakāti – asprātīgas replikas par mūsdienu dzīves jaunajām pamatvērtībām.

Mākslinieks ar saviem plakātiem vienmēr bijis cīnītājs par indivīda tiesībām brīvi un radoši paust savu attieksmi pret pasauli. Viena no vadošajām Jura Dimitera daiļrades tēmām ir ass sociāli politiskais plakāts. Pamattēmas: vara, politika, demokrātija, ekoloģija, sociālās attiecības mūsdienu pasaulē.

Mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis atzīst: „Juris Dimiters ir paradoksu meistars, skumjais optimists, kura dzēlīgās metaforas nāk no dziļi krūtīs glabātās Latvijas mīlestības. Viņa plakātu koncentrētā valoda apvieno labu literāro saturu, dziļu intelektu un perfektu izpildījumu.”

Juris Dimiters – viens no ievērojamākajiem mūsdienu plakātistiem, scenogrāfs, grafiķis, gleznotājs, mākslinieku Skulmju dinastijas pārstāvis - 1987. gadā iekļauts 60 pasaules labāko plakātistu skatē Parīzē.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties