Jūlijs – festivālu mēnesis Igaunijā

Tarmo Mutso, 11.07.2010., 09:05

Vasaras mēneši jau gadu desmitiem ir bijuši festivālu laiks Igaunijā. Tajos ir apvienotas Igaunijas kultūras bagātības ar pasaulē populāru zvaigžņu piedalīšanos. Tūrisma kampaņa "Rezervēts" ielūdz latviešus apmeklēt festivālus Igaunijā.

"Katrā jūlija nedēļas nogalē notiek kāds grandiozs festivāls Igaunijā turklāt izvēles bagātība ir tik dažāda, ka ikviens atradīs sev mīļāko. Šie pasākumi ir lieliska atpūta ģimenēm, draugu kompānijām izbaudīt savu iemīļoto mūziķu uzstāšanos, iepazīt igauņu tautas dziesmas un dejas, kā arī vienkārši atpūsties no ikdienas rutīnas," informē Elin Priks, Enterprise Estonia Igaunijas Tūrisma padomes mārketinga konsultante.

Daudzi Igaunijas festivāli šogad īpaši izceļas ar slavenu mūzikas zvaigžņu dalību no visas pasaules. Õllesummer festivālā (14.-17.jūlijs Tallinā) šā gada viesmākslinieku vidū būs tādas zvaigznes kā Scissor Sisters, HIM, Calvin Harris un arī Latviju pārstāvēs grupa Instrumenti. Pasākumā varēs klausīties šos un vēl daudzus citus fantastiskus ārzemju un pašmāju māksliniekus. Õllesummer festivāls ir viens no lielākajiem brīvdabas pasākumiem ziemeļvalstīs, kas pulcē aptuveni 70-80 tūkstošus mūzikas fanu. Ne vien šis festivāls ir slavens ar plašo alus izvēli, bet arī Õlletoober festivālā (9.-10. jūlijā Sāremā) var lauku gaisotnē izbaudīt igauņu mūziku un alu.

Vēl ārzemju māksliniekus varēs sastapt Plink Plonk festivālā (31. jūlijā Tartu), kas ir neatkarīgās mūzikas festivāls. Tajā šogad uzstāsies Seeland, Kapitan Korsakov, Swami Coco & The Maximum Meetha Orchestra, kā arī dažādi Igaunijas mākslinieki.

Viens no izcilākajiem festivāliem ir Sāremā Operas dienas (19.-24.jūlijā Kuresārē). Pasākums norisināsies viduslaiku Kuresāres bīskapa pilī Sāremā, kur akustika ir izcili piemērota, lai klausītos romantiskas operas. Festivāls ir organizēts sadarbībā ar Somijas Nacionālo operu un abiem Igaunijas operas teātriem – Tallinas un Tartu.

Tāpat arī Vīlandes Folkmūzikas dienas (22.-25.jūlijā Vīlandē) pulcēs 200 tradicionālās mūzikas izpildītāju un 20 tūkstošus apmeklētāju no visas pasaules, lai četras dienas Vīlandē izbaudītu tradicionālo mūziku un dvēseli bagātinošu atpūtu. Šī gada festivāla tēma ir "Ļauj dejai izlauzties uz āru!".

Turklāt joprojām Igaunijā turpinās Hanzas svētki, piemēram, Harmonisko Tartu Hanzas dienu 2010 (16.-18.jūlijā Tartu) laikā pilsētā ieradīsies simtiem tirgotāju, kuri pircējiem piedāvās unikālus darinājumus no tradicionāliem un dabiskiem materiāliem. Hanzas dienās būs bagātīga kultūras programma, kas atspoguļos dažādus vēsturiskos laikus. Savukārt Pērnava, jaukais pludmales kūrorts Rīgas jūras līča krastā, lepojas ar savu nacionālās vasaras galvaspilsētas titulu un līdz pat vasaras beigām gaida atpūtas cienītājus.

Vairāk informācijas var uzzināt apmeklējot mājas lapu.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties