Jogas nodarbības Labadaba festivālā

Natalie Gorohova, 03.08.2010., 08:23

Jogas prakses mērķis ir uzturēt savu ķermeni veselu, prātu – atvērtu un tikt vaļa no visa, kas nedod mums sasniet savu potenciālu.

Jogas nodarbības Labadaba festivālāViens no veidiem kā to panākt ir caur pozu un elpošanas mijiedarbību, kas līdzsvaro spēku un elastību ķermenī un attīra organismu fiziski, mentāli un garīgi.

Labadabā jogas pasniedzējas Nataradži un Anna iepazīstinās jūs ar dažādiem jogas veidiem. Vinjasa, vai plūstoša joga ir dinamiska prakse, ko izpilda vienā skaistā, lēnā dejā, mainot ķermeņa pozīciju ar katru ieelpu un izelpu. Yin, vai statiska joga, mazinās sasprindzinājumu caur relaksāciju, turot pozas ilgāku laiku (no 1 līdz pat 20 minūtēm), kā arī trenēs pacietību un prāta izturību. Pāru joga, attīstīta neverbālo komunikāciju un stiprina draudzības saites ar jūsu otro pusīti, ģimenes locekļi, draugu vai paziņu.

Pārsvara visi mūsdienās ir kaut-ko dzirdējuši par jogu. Taču tā informācija medz būt ļoti daudzveidīga. Tie varētu būt stāsti par jogiem-asketiem Indijā, kas spēj pacelties gaisā, vai dzīvot, barojoties vienīgi no gaisa. Tās varētu būt baumas par to, cik lielu summu Madonna izterēja priekš jaunā jogas paklājiņa.

Tas, kas tiks radīts festivālā ir ļoti praktisks. Tas ir tas minimums, ko katrs var iemacīties lai uzlabotu savu veselību, atjaunotu spēkus, uzmundrināt vai tieši otrādi nomierināt sevi tad, kad tas ir vajadzīgs.

Vingrinājumu un pozu regulāra izpildīšana, ir tikai daļa no jogas, kaut gan ļoti svarīga. Pārsvarā visi, kas nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm pamana, cik daudz tas ietekmē arī viņu prāta stāvokli, garastāvokli un labsajūtu kopumā. Tomēr jogas asanas (pozas) ir speciāli izveidotas, kā daļa no garīgas prakses. Hatha joga ir darbs ar sevi, savu apziņu, izmantojot pozas un vingrinājumus kā palīgrīku. Senindiešu valodā sanskrita vards "ha" nozīme "saule" un "tha" - "mēness". Tie ir mums visiem pazīstamie dualisma simboli, ko mēs uztveram gandrīz intuitīvi. Interesanti, ka tos mēs sastopam ne tikai austrumu mācībās, bet arī rietumu filozofijā, un visās pasaulēs ticībās un tradicijās. Jogas ceļš ir šo aspektu apvienošana sevī, neitrāla prāta sasniegšana.

Viens no jogas plusiem ir ka tā neprasa nekādu speciālu aprīkojumu, vasarā pat var iztikt bez paklajīņa. Jogot zalitē, svaigā gaisā ir īsts prieks. Vēl ir būtiski, kā kaut arī joga ir ļoti dziļa un precīza zinātne, nav jāvelta visu savu laiku tam, lai sajustu pozitīvas pārmaiņas sava dzīvē. Katram ir savs ceļš, bet visi cilvēki, kas sāka regulāro praksi, pamana izmaiņas sava domāšanā.

Pārvārot savas vājības pozās kas padodas grūti, tajā paša laikā pieņemot sevi tādu, kādi esam uz doto brīdi, sākot jogas praksi ar tīru prātu katru dienu, mēs ar maziem soļiem mācamies uz visu savu dzīvi skatīties, kā uz savu garīgo praksi. Mainas uztvere un pašapziņa: šaubu un nedrošības sajūtas vietā iestājas pārliecinātība, ka es esmu viemēr noskaņots uz savas elpas ritmu, es esmu šajā momentā pilnīgi apzināts savā ķermenī, es esmu mierīgs, bet gatavs aktīvi darboties un mijiedarboties ar pasauli, izbaudot to.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties