Jelgavai tuvojas "Mīlas galaktika"

Ivars Pirvics, 09.02.2009., 13:11

Jau vienpadsmito reizi Jelgavas Pilsētas Dome, pašvaldības aģentūra "Kultūra" ar SEB bankas atbalstu aicina uz Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā, kurš notiks no 9. līdz 15. februārim.

Izvērtējot 10 Jelgavai tuvojas "Mīlas galaktika"gadu laikā radušās problēmas, galvenā no tām – transporta piekļuve norises vietai, mainīta festivāla koncepcija un tas notiks Uzvaras parkā. Lai festivāla apmeklētājiem būtu vieglāk orientēties Jelgavas pilsētā, izstrādāts autotransporta kustību plāns un uz galvenajām transporta kustību maģistrālēm tiks izvietotas speciālas norādes un zīmes, kā ērtāk piekļūt Uzvaras parkam. Ar transporta shēmu, parka plānojumu un sīkāku informāciju par festivālu var iegūt mājas lapā www.kultura.jelgava.lv.

Neskatoties uz nestabiliem apstākļiem valstī, ledus skulptūru festivālā šogad piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – 30 mākslinieku no 9 valstīm – Latvija, Lietuva, Krievija, Nīderlande, Īrija, Lielbritānija, Austrija un Igaunijas, kuri radīs 45 ledus mākslas darbus par tēmu – Mīlas galaktika. Skulptūru veidošanai organizatori sagādājuši aptuveni 40 tonnas ledus no Latvijas un Somijas.

Ledus mākslinieki Jelgavā ieradīsies 9. februārī, bet darbu pie konkursa individuālās skulptūras, no viena ledus bloka, sāks no 10.februārī un turpinās līdz nākamās dienas vidum. Katram māksliniekam tiek dots viens Latvijā ražots (SIA "Frostiart Baltic") kristāldzidrs ledus bloks (1x0,50x0,25 m) no kura taps ledus mākslas darbs.

No 11. februāra pēcpusdienas līdz 13. februāra vakaram tiks veidotas 15 lielās komandu (komandā 2 mākslinieki) skulptūras no diviem lielformāta ledus blokiem, kuri tiek transportēti no Somijas. Šis ledus, festivāla vajadzībām, tika izzāģēts jau pagājušā gada martā no ezera aiz polārā loka Somijas pilsētā Pello. Šos iespaidīgos (2x1x0,5 m), tonnu smagos ledus blokus izmanto daudzi Eiropas ledus skulptūru festivāli. Jelgavas festivālā katra komanda ledus skulptūrai izmantos divus šādus "importa" blokus.

Skatītājiem skulptūru parks tiks atvērts sestdien un svētdien – 14. un 15. februārī no plkst. 10 līdz 22. Svētku atklāšana plānota 14. februārī plkst. 16, kuras laikā paredzēta performance ar galaktiskiem tēliem, dziedātājas Elīnas Fūrmanes uzstāšanos un daudz kas cits, bet pulksten 18 notiks labāko skulptoru apbalvošana.

Ar tumsas iestāšanos ikvienam būs iespēja ieraudzīt un dzirdēt arī kādu jaunievedumu – katru apaļo stundu skulptūras tiks izgaismotas mūzikas pavadījumā.

Par festivāla neiztrūkstošu tradīciju kļuvis ledus bārs, kura dizaina izveide katru gadu tiek uzticēta citai mākslinieku komandai. 2006. gadā bārs bija Austrālijas mākslinieka Bendžamina Gilberta un Čehijas mākslinieka Jana Fedorčaka kopdarbs. 9.Starptautiskā Ledus skulptūru festivālā – jelgavnieks Maksims Čertovs, kurš pārsteidza festivāla organizatorus anonīmi pretī Jelgavas Kultūras namam naktī uzceļot sniega skulptūru. Toreiz anonīmais jaunietis tika uzmeklēts ar mediju starpniecību, lai uzaicinātu viņu piedalīties ledus bāra veidošanā. Festivāla jubilejas gadā bāru veidoja 1. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla "Summer Signs" mākslinieciskais vadītājs Zigmunds Vilnis ar komandu.

Šogad festivāla vēsturē taps jau ceturtais ledus bārs, kurā rosīsies picorāna "TAMI-TAMI" bārmeņi. "Kosmisko TAMI-TAMI ledus bāru" veidos tēlnieks Kārlis Īle, kurš ir 10. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laureāts - 1. vietas ieguvējs gan individuālo, gan komandas skulptūru kategorijā. Pagājušā gada decembrī viņš kopā ar Jelgavas Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla direktoru Mintautu Buškevicu devās uz Magadanu (Krievijā), kur Ziemassvētkos no 21. līdz 26. decembrim piedalījās Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā "Magadanas kristāls" un 13 komandu konkurencē ar skulptūru "Ziemeļblāzmas deja" ieguva 2. vietu. Vēl pirms došanās uz Magadanu K. Īle atgriezās no Jukasjarvi (Zviedrija), kur kopā ar krievu tēlnieci Natāliju Čistjakovu (viena no 11. starptautiskā Ledus skulptūru festivāla dalībniecēm) tika uzaicināti prestižajā Jukasjarvi Ledus viesnīcā "iekārtot" vienu viesnīcas numuru. Patreiz, Kārlis Īle atrodas Helsinkos, kur piedalās ledus skulptūru festivālā Helsinku Zooloģiskajā dārzā.

Ledus skulptūru festivāls šoreiz notiek zem mīlestības zīmes, kā jau Valentīna dienā, tāpēc festivāla interneta mājas lapā aicinām visām vientuļajām, karstajām vai aukstajām, pukstošajām, sirdīm ar āķīšiem vai bez AMORA PASTĀ atstāt vēstījumu no savas mazās "mīlas galaktikas", atzīties mīlestībā vai vienkārši nosūtīt mīlestības vēstuli, kuras 14. februārī no plkst. 10.00 varēs dzirdēt "Galaxy of Love", Uzvaras parkā.

Neskatoties pat uz mainīgiem laika apstākļiem ledus festivāls notiks. Bet cilvēkiem vēlamies ieteikt, ja jūtiet, ka tuvojas siltāks laiks, apmeklējiet festivālu jau 14. februārī.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties