Jelgavā top Ledus skulptūras

Ivars Pirvics, 11.02.2009., 08:04

Spītējot siltajam laikam, Jelgavā sācies 11. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls.

Vakar, 9.febrJelgavā top Ledus skulptūrasuārī Jelgavā ieradās 30 ledus skulptori no 9 valstīm, kuri šodien (10.februāri) Uzsvars parkā strādāja pie festivāla konkursa individuālās ledus skulptūras no viena, Latvijā ražota, kristāldzidra ledus bloka par tēmu - Mīlas galaktika. Darbs pie šīm skulptūrām turpināsies vēl rītdien, bet jau var manīt mākslinieciskās ieceres ledū un skulptūru aprises.

Festivāla tehniskai personāls Jelgavas ūdens krātuvēs izzāģēja vietējo ledu, priekš Kosmiskā ledus bāra, kurš tiek taisīts tēlnieka – Kārļa Īles vadībā.

No 11. februāra pēcpusdienas līdz 13. februāra vakaram tiks veidotas 15 lielās komandu (komandā 2 mākslinieki) skulptūras no diviem lielformāta ledus blokiem, kuri tiek transportēti no Somijas. Šis ledus, festivāla vajadzībām, tika izzāģēts jau pagājušā gada martā no ezera aiz polārā loka Somijas pilsētā Pello. Šos iespaidīgos (2x1x0,5 m), tonnu smagos ledus blokus izmanto daudzi Eiropas ledus skulptūru festivāli.

Skatītājiem skulptūru parks tiks atvērts sestdien un svētdien – 14. un 15. februārī no pulksten 10 līdz 22.

Svētku atklāšana plānota Valentīna dienā - 14. februārī pulksten 16, kuras laikā paredzēta performance ar galaktiskiem tēliem, dziedātājas Elīnas Fūrmanes uzstāšanos un daudz kas cits, bet pulksten 18 notiks labāko skulptoru apbalvošana.

Ar tumsas iestāšanos ikvienam būs iespēja ieraudzīt un dzirdēt arī kādu jaunievedumu – katru apaļo stundu skulptūras tiks izgaismotas mūzikas pavadījumā. Savukārt pulksten 21 uguns zīmēs iezaigosies Galaktikas zvaigznes.

Starptautisko Ledus skulptūru festivālu jau vienpadsmito ar SEB bankas atbalstu organizē Jelgavas Pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra "Kultūra.

Izvērtējot 10 gadu laikā radušās problēmas, galvenā no tām – transporta piekļuve norises vietai, mainīta festivāla koncepcija un tas notiks Uzvaras parkā. Lai festivāla apmeklētājiem būtu vieglāk orientēties Jelgavas pilsētā, izstrādāts autotransporta kustību plāns un uz galvenajām transporta kustību maģistrāliem tiks izvietotas speciālas norādes un zīmes, kā ērtāk piekļūt Uzvaras parkam. Ar transporta shēmu, parka plānojumu un sīkāku informāciju par festivālu var iegūt mājas lapā www.kultura.jelgava.lv.

Galvenais – sirdis karstas, bet ārā lai turas temperatūra zem nulles!


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
omiku, 12.02.2009. 10:31:23
Komentāra reitings: -0.031

Deem, vienmeer ir gribeejies aizbraukt, bet nekad nav sanaacis.
Varbuut sogad.... :)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties