Tuvojas mūzikla „Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis” pirmizrāde

Liene Jakovļeva, 01.04.2008., 07:01

12. aprīlī Dailes teātrī notiks Endrū Loida Vēbera un Tima Raisa ģimenes mūzikla „Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis” pirmizrāde, ko iestudē režisore Baņuta Rubesa.

Pagājuši jau 40 gadi kopš laika, kad deviņpadsmitgadīgie draugi Endrū Loids Vēbers un Tims Raiss sarakstīja „popkantāti“ skolas koncertam, tādējādi ieskandinot mūzikla "Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis" (Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat) pirmās minūtes un savu pasaules slavu.

Sižeta pamatā ir viens no pazīstamākajiem Bībeles sižetiem par Jāzepu un viņa brāļiem. Endrū Loida Vēbera un Tima Raisa redzējumā tas ir stāsts par sapņotāju, par uzdrīkstēšanos būt citādam, atšķirīgam, īpašam. Tas ir stāsts par iztēli un fantāziju. Tieši tādēļ Jāzepam tiek dāvāts brīnumainais, daudzkrāsainais sapņu mētelis un tieši tādēļ viņš spēj pretoties ciešanām un pārestībām.

"Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis" ir mūzikls visai ģimenei – pirmais komponista Endrū Loida Vēbera iestudējums uz Latvijas profesionālā teātra skatuves, kura pirmizrāde notiks pāris nedēļu pēc Vēbera 60. dzimšanas dienas.
Režisore Baņuta Rubesa atzīmē: „Šis darbs uzsver to, ka katram ir tiesības uz saviem sapņiem un tiesības būt savādākam. Es vēlos noķert to jaunības bezbēdību, kas kūsā cauri visam mūziklam. Skatītāji var sagaidīt iestudējumu, kurā smiesies ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Izrāde būs spilgta, asprātīga un mudinās bērnus ticēt saviem sapņiem.“

Jāzepa loma uzticēta Jurim Vizbulim, kurš sevi jau pierādījis mūziklu „Vestsaidas stāsts” un „Les Miserables” iestudējumā. Otru galveno lomu – Teicēju – atveidos jaunā dziedātāja Anna Krauja, kura šobrīd vokālo mākslu studē Somijā. Faraona lomā būs Artis Robežnieks, Jēkaba tēlā iejutīsies Juris Bartkevičs, Potifars būs Harijs Spanovskis, bet viņa sievu spēlēs Ilona Balode. Jāzepa brāļu lomās - Ivars Auziņš, Lauris Dzelzītis, Juris Frinbergs, Dainis Gaidelis, Gints Grāvelis, Valdis Liepiņš, Intars Rešetins, Aldis Siliņš, Gundars Silakaktiņš, Lauris Subatnieks un Gunārs Kalniņš, bet sievas būs Indra Briķe, Aija Dzērve, Esmeralda Ermale, Ilze Ķuzule, Ieva Pļavniece, Sarmīte Rubule, Ligita Skujiņa un Rudīte Būmane.

Izrādē piedalīsies arī Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris (diriģente Aira Birziņa) un instrumentālā grupa Jura Vaivoda vadībā.
Jauniestudējuma radošajā komandā režisore Baņuta Rubesa aicinājusi scenogrāfu Mārtiņu Milbretu, kostīmu mākslinieci Lieni Rolšteinu un horeogrāfu Albertu Kivlenieku. Mūzikla tekstus latviskojusi Inese Zandere.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties