Jāzeps Pīgoznis "Marokas noskaņas" galerijā “Mākslas dārzs”

Inga Bunkše, 21.01.2008., 07:16

Ar gleznotāja Jāzepa Pīgožņa vārdu un darbiem neviens nav jāiepazīstina - atļaušos teikt, ka gleznotājs ir viens no populārākajiem cilvēkiem Latvijā.

Pie tam viņa popularitāte sakņojas meistarībā un godīgā darbā. Katra glezna ir pati pilnība, kurā rezumējas harmonija, latviskā mentalitāte, pamatīgās mākslas zināšanas un absolūta savas prasmes pārvaldīšana.

Jāzeps Pīgoznis ir izcils ainavists, tomēr viņa darbos daba nekad nav pašmērķis. Galvenais ir ideja - ko mākslinieks gribējis pateikt un kā to spējis realizēt. Ja ir zināšanas un pieredze, kāda tā ir J. Pīgoznim, tad gleznojot vairs nav jādomā, kādu krāsu izmantot, kā veidot kontrastus vai ritmu, bet viss izdodas dabiski, kā rotaļājoties. Nav arī jādomā vai tas būs pareizi, vai tas būs „kā dabā”. Jo nav svarīgi vai dabā tā ir, bet - vai dabā tā ir iespējams. Tad arī „pie jebkurām rotaļām cilvēki notic māksliniekam” ( J. Pīgoznis). Meistarība atbrīvo un mākslinieks savos darbos sasniedz absolūto brīvību.

Izstādē „Marokas noskaņas” galerijā „Mākslas dārzs” apskatāmas Jāzepa Pīgožņa Marokas ceļojuma piezīmes. „Man ar Latviju pilnīgi pietiek, tomēr ikviens ceļojums, cits kolorīts, cita gaisma, citi apstākļi tikai paplašina redzesloku, „izsit” no ieraduma.” Arī šoreiz mākslinieka pašmērķis nebija „gleznot Maroku”, bet gan atklāt izjūtas un Marokas krāsu skanējumu.

Atklāšana 2008. gada 22. janvārī plkst. 17.00


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 21.01.2008. 21:30:04
Komentāra reitings: 0

Man ļoti patīk viņa darbi. Derētu uz šo aiziet. Lielisks mākslinieks, ļoti jauks cilvēks. Silti iesaku visiem! :)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties