Dzejnieka, tulkotāja un mākslinieka Jāzepa Osmaņa personālizstāde

Kate Zilgalve, 21.07.2009., 06:40

No 01.08.2009.-30.08.2009. Latvijas Naivās mākslas muzejs aicina apskatīt dzejnieka, tulkotāja un mākslinieka Jāzepa Osmaņa personālizstādi.

Dzejnieka, tulkotāja un mākslinieka Jāzepa Osmaņa personālizstādezeps Osmanis plašākai publikai pazīstams kā literāts un tulkotājs, daudzu bērnu grāmatu autors un izdevniecības "Annele " vadītājs. Vai ikkatrs skolēns ir mācījies no galvas viņa dzejoli vai lasījis kādu stāstu, tomēr ne visi zina, ka Jāzeps Osmanis ir arī mākslinieks.

Rakstnieks gleznot sācis jau vidusskolas gados, tomēr nopietnāk savam hobijam pievērsies pirms desmit gadiem, un pats stāsta, ka viņu gleznot mudinājuši tādi mākslinieki kā Jāzeps Pīgoznis, Uldi Zemzaris, Gunārs Krollis u.c.

Mēs droši varam teikt, ka J. Osmanis ir naivists - viņa darbi ir smalki, koši un asprātīgi, tajos galvenokārt apspēlētas sadzīviskas ikdienas ainas. Viņš glezno to, kas notiek apkārt, tādēļ ikvienai gleznai ir savs stāsts, ar kuru tā uzrunā skatītāju.

J.Osmaņa personālizstādes līdz šim notikušas Lielvārdē, Limbažos, Aizkrauklē, Mērsragā, Ļaudonā, Sidgundā, Ērgļos, Mālpilī, Rīgā un Suntažos, kur guvušas plašu popularitāti. Latvijas Naivās mākslas muzeja komanda tic, ka arī rīdzinieki un pilsētas viesi novērtēs šīs daudzpusīgās radošās personības darbus.

Vēl šajā sezonā Latvijas Naivās mākslas muzejs saviem apmeklētājiem piedāvā apskatīt arī Vidzemes mākslinieka Nikolaja Stūra 101. gadskārtai veltītu izstādi un muzeja pamatekspozīciju, kurā skatāmi vairāk nekā divdesmit citu naivās mākslas meistaru darbi.

Muzejs atvērts no trešdienas līdz svētdienai, no 12-19
Ieeja muzejā bez maksas.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties