VEF Kultūras pilī notiks jaunrades deju konkurss "Mēs un deja"

Ilze Mažāne , 28.01.2009., 10:14

Gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs 2009. gada 5. februārī plkst.14.00 VEF Kultūras pilī organizē jaunrades deju konkursu "Mēs un deja".

Konkursam pieteikušies 16 deju kolektīvi ar 25 deju grupām. Kopā pasākumā piedalīsies ap 500 dalībnieku. Horeogrāfi pieteikuši 35 jaundejas. Konkurss norisināsies pirmsskolas, pamatskolas un vidusskolas klašu grupās.

Konkursa mērķis ir veikt repertuāra atlasi gatavojoties Latvijas skolu jaunatnes X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, veicināt horeogrāfu jaunrades darbu, papildināt bērnu un jauniešu deju kolektīvu repertuāru ar augstvērtīgiem horeogrāfijas priekšnesumiem.

Pasākuma noslēgumā tiks demonstrētas deju lieluzvedumā paredzētās Novadu etnogrāfiskā materiāla programmas. Programmas ir sagatavojuši Kurzemes novadā- Lita Freimane un Inese Buša, Zemgales novadā – Alda Skrastiņa un Gints Baumanis, Vidzemes novadā – Iluta Mistre un Lāsma Skutāne, Latgales novadā Ilmārs un Inga Dreļi, Rīgas novadā – Arta Melnalksne. Šīs programmas demonstrēs 9 deju kolektīvu 20 grupas kopā ap 400 dalībnieku.

Jaunrades deju konkursi "Mēs un deja" regulāri notiek kopš 2001.gada. Deju autoru, horeogrāfu atsaucība parādījusi konkursa dzīvotspēju. Kopumā konkurss attaisno savu ideju, jo tajā piedalās ne tikai profesionāļi, bet arī deju kolektīvu vadītāji - autodidakti, kuri bērnu deju jaunradei pievērsušies praktiskā darba rezultātā. Konkursos ir piedalījušies visu republikas rajonu un pilsētas pārstāvji, kas norāda uz jaunrades darba popularitāti arī novados. Šogad savu dalību ir pieteikuši deju kolektīvi no Ogres, Smiltenes, Jēkabpils, Jaunpiebalgas, Nītaures, Cēsīm, Saldus, Talsiem, Jelgavas, Siguldas, Lielvārdes un Rīgas.

Ieeja bez maksas.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties