Projekta "Jaunieši Vēro" blogā vērotāji publicē pirmos iespaidus

Vilis Brūveris, 21.11.2007., 09:14

Biedrības Next projekta Jaunieši Vēro blogā www.jauniesivero.blogspot.com vērotāji publicējuši pirmos iespaidus no savu pašvaldību sēžu apmeklējumiem.

Projekts JauniešI Vēro tiek īstenots ar Eiropas Komisijas un Seb Unibankas atbalstu.

„Ja jāsaka tā pavisam godīgi, man jau sen bija gribējies redzēt, kā tad notiek sēdes manā pašvaldībā, kā izsakās paši deputāti, kādus jautājums apspriež, kā notiek lēmumu pieņemšana,” savā bloga ierakstā atzīst liepājniece Evija Būmane.

Savas pašvaldības sēdes apmeklējums bija pirmais uzdevums, kurš jāveic projekta JauniešI Vēro dalībniekiem. Uzdevums saistīts ar pirmā vērošanas mēneša tēmu - Iepazīšanās ar pašvaldību.

Daudzi no projekta JauniešI Vēro dalībniekiem nekad nav apmeklējuši savas pašvaldības sēdi. Dalība projektā ir iedrošinājusi jauniešus uz aktīvu līdzdalību savas pašvaldības lēmumu pieņemšanas procesos. „15. novembrī pirmo reizi savā mūžā aizgāju uz pašvaldības sēdi, un sapratu, ka mani tas interesē, ” pauž Liene Kresa, projekta JauniešI Vēro dalībniece no Piltenes.

Projekta JauniešI Vēro aktivitātes ir sniegušas pirmos pozitīvos rezultātus un palīdzējušas lauzt jauniešu stereotipus par pašvaldību.

„Pateicoties šim projektam, personīgi man vairs neliekas, ka tās tantes, kas tur (pašvaldībā) strādā ir dusmīgas un uzpūtušās, bet gan gluži pretēji ļoti jaukas un pretimnākošas,” ir pārliecināta Guna Zemgale no Priekules pilsētas, kas projektā JauniešI Vēro piedalās jau otro gadu.

„Nevienu brīdi man nebija garlaicīgi, ar nepacietību gaidu nākamo sēdi. Es pēc sēdes biju garīgi pacilāts, jo sajutu, ka pašvaldība palīdz cilvēkiem,” projekta JauniešI Vēro blogā raksta Edmunds Jurēvics, vērotājs no Tukuma.

Ar jauniešu iespaidiem no savu pašvaldību sēžu apmeklējumiem iespējams iepazīties projekta JauniešI Vēro blogā www.jauniesivero.blogspot.com.

Projekts JauniešI Vēro norisinās no 2007.gada septembra līdz 2008.gada septembrim un tajā piedalās vairāk nekā 100 jauniešu no 26 dažādām Kurzemes pašvaldībā. Projekta JauniešI Vēro mērķis ir veicināt Kurzemes jauniešu līdzdalību vietējā, nacionālā un Eiropas līmenī.

Projektu JauniešI Vēro īsteno biedrība Next, sadarbībā ar Eiropas Komisiju un Seb Unibanku. Projekta sadarbības partneri ir Latvijas Pašvaldību savienība, Liepājas Jaunatnes centrs un Atvērtās sabiedrības forums portālā delfi.lv (http://opensociety.delfi.lv).


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
melomaans, 21.11.2007. 11:29:13
Komentāra reitings: 0

Naivi!

Alibii, 21.11.2007. 12:39:46 (ip:159.148.163.250)
Komentāra reitings: 0

Tomēr tā ir iespēja redzēt īstās lietas un gūt pieredzi... bet toč kkā pārāk pozitīvi tas viss izklausās...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ


ienāktreģistrēties