Jaunieši organizē piemiņas pasākumu Oskaram Kalpakam

Liene Jankovska, „Liepājas Jaunatnes centrs” sabiedrisko attiecību speciāliste, 02.03.2009., 12:39

6. martā notiks piemiņas pasākums par godu pulkvedim Oskaram Kalpakam. Plkst. 17:00 Liepājas iedzīvotāji ir aicināti ar ziediem pulcēties Ziemeļu kapos.

Pasākumā uzrunas teiks Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, Latvijas "Daugavas vanagu" Oskara Kalpaka Liepājas nodaļas pārstāvis Modris Zihmanis un Liepājas novada nacionāli patriotisko organizāciju koordinātors Juris Raķis. Savukārt muzikālo sniegumu nodrošinās Liepājas Universitātes folkloras kopa "Baļķi" un Raivis Bružis.

Šā gada 6.martā aprit 90 gadi, kopš 1919.gadā, apšaudes laikā pie Airītēm krita Latvijas Armijas pirmais komandieris pulkvedis Oskars Kalpaks (1882-1919). Tieši Liepāja ir vieta, kur tika apbedīts O.Kalpaks un viņa vārdā ir nodēvēta iela un simtgadīgais izgriežamais tilts. Lai godinātu pulkveža O.Kalpaka piemiņu, piektdien, 6.martā, plkst.17.00, notiks svinīgā ziedu nolikšana pie pulkveža O.Kalpaka pieminekļa Ziemeļu kapos.

Pasākumu šogad organizē jauniešu biedrība "Kultūras aktīvistu apvienība "OPĀ"" sadarbībā ar Liepājas Universitātes Kultūras un sporta centru, Latvijas "Daugavas Vanagu" Oskara Kalpaka Liepājas nodaļu, Liepājas Jaunatnes centru, Liepājas novada nacionāli patriotisko organizāciju koordinātoru Juri Raķi, Liepājas muzeju, Liepājas muzeja nodaļu "Liepāja Okupācijas režīmos". Trīs jaunietes, Liene Jankovska, Katrīna Knese - Šmite un Laura Ceizare, pasākumu nolēmušas organizēt pēc Arveda Vītola ("Daugavas vanagi") lūguma. Liepājas Universitātes kultūras vadības studentes jau pasākumus organizējušas iepriekš, taču piekrīt, ka piemiņas pasākumu organizēt nav tik vienkārši, kā sākotnēji licies. Meitenes uzskata, ka tā ir atbildība pret tiem cilvēkiem, kas devuši iespēju mums šodien dzīvot brīvā Latvijā. Organizējot šādus pasākumus, jauniešiem vairojas patiotrisms. Tā ir jauna pieredze un iespēja iepazīties ar vēsturiskiem faktiem. Jaunietes vēlas pateikties visiem tiem cilvēkiem un iestādēm, kas devušas iespēju un atbalstu šā pasākumā organizēšanā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties