Jaunā gada sagaidīšana Bastejkalnā 2009

Annija Senakola, 29.12.2008., 11:33

2008. gada 31. decembrī rīdzinieki, turpinot tradīcijas, ir aicināti Jauno gadu sagaidīt Bastejkalnā pie Brīvības pieminekļa ar svētku uguņošanu. To realizēs šī gada Rīgas svētku uguņotāju sacensību uzvarētājs SIA "Ugunsmeistars".

Šogad 7 minūšu ugunošanas priekšnesumu demonstrēs SIA "Ugunsmeistars", kas šīs tiesības ieguva Rīgas svētku uguņotāju konkursā, kurā par šī uguņotāja priekšnesumu nobalsoja visvairāk rīdzinieku.

Uguņošana"Šis būs muzikāls pirotehnisks priekšnesums, kurā tiks atspoguļoti četri gadalaiki: pavasaris - ar dabas mošanos, zāles dīgšanu, lapu plaukšanu un pieneņu ziedēšanu, vasara – ar zaļām pļavām, puķu ziedēšanu un sauli, rudens – ar lapu sārtošanos un biršanu, savukārt tad atnāks baltā ziema. Kā muzikālais pavadījums ugunošanai ir izvēlēts A.Vivaldi skaņdarbs Četri gadalaiki," pastāstīja SIA "Ugunsmeistars" vecākais pirotehniķis Edgars Linde. Uguņošana būs vienlīdz labi redzama no visām Bastejkalna pusēm.

"Pulcēties pie Brīvības pieminekļa Jaunā gada naktī – Rīgā tā jau ir kļuvusi par tradīciju. Tā ir iespēja Rīgas centrā kopā pulcēties ģimenes un draugu pulkā, sajust citus cilvēkus sev blakus arī vientuļiem cilvēkiem un sveikt vienam otru, vērojot svētku uguņošanu," stāsta Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, piebilstot, ka, protams, šīs uguņošanas apmēri nebūs tik vērienīgi kā citos gadījumos. Tāpat nebūs video ekrāni un mūziku nespēlēs dīdžejs, bet tiks atskaņota fona mūzika laikā no plkst. 23:00 līdz 01:00. Tomēr kopumā tas būs īpašs muzikāls uguņošanas priekšnesums, lai dāvinātu rīdziniekiem prieku, cerību un labas domas līdz ar Jauna gada iestāšanos.

Jaunā gada sagaidīšanu Bastejkalnā organizē Rīgas domes Kultūras departamentus sadarbībā ar producentu kompāniju "Untitled" un SIA "Ugunsmeistars".


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
baigaa buuda (sexychika@gmail.com), 31.12.2008. 15:56:39 (ip:212.142.64.52)
Komentāra reitings: 0

laabaiss!!

Rihards fon Balodis, 31.12.2008. 16:18:59 (ip:85.115.120.60)
Komentāra reitings: 0

Labinieks! :D

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties