"Jaunā Cīrulīša" darbnīca

Nataļja Sujunšalijeva, 21.09.2015., 07:41

Sestdien, 2015. gada 26. septembrī, plkst. 13.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) aicina bērnus uz radošo darbnīcu, kurā katram būs iespēja izgatavot rotaļlietas pēc paraugiem, kādi 20. gadsimta 20. gados bija publicēti žurnālā "Jaunais Cīrulītis".

Ansis Cīrulis (1883–1942). Saule vēro darba priekus. Ilustrācija žurnālam "Jaunais Cīrulītis". 1927. Nr. 3, 96. lpp. SkenējumsŠobrīd Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā ir skatāma izstāde, kas stāsta par bērnu žurnālu "Jaunais Cīrulītis" laikā no 1926. līdz 1927. gadam, kad tajā par atbildīgo redaktoru strādāja izcilais latviešu dzejnieks Rainis (Jānis Pliekšāns, 1865–1929).

"Jaunā Cīrulīša" veidotāji centušies ne tikai daudzpusīgi izglītot savus jaunākos lasītājus, bet arī rosināt viņus uz aktīvu līdzdarbošanos. Žurnālā bērni varēja lasīt pasaules literatūras klasiķu – Ļeva Tolstoja, Šekspīra, Lafontēna un citu autoru darbus, apbrīnot pazīstamo Latvijas mākslinieku – Aleksandras Beļcovas, Sigismunda Vidberga, Ugas Skulmes, Oto Skulmes, Anša Cīruļa, Indriķa Zeberiņa un Niklāva Strunkes ilustrācijas. Tematiskajā sadaļā "Darbs-rotaļa" praktiskus padomus bērniem rotaļlietu izgatavošanā sniedza Antonija Āre. Aprakstus papildināja viņas meitas – Zinas Āres zīmējumi, kurai Jānis Rainis uzticēja arī savas dzejas izlases "Divpadsmit mēneši" māksliniecisko noformējumu. Vairāk nekā iepriekš žurnālā tika publicēti bērnu un jauniešu literārie sacerējumi un zīmējumi.

26. septembrī Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs piedāvā brīnišķīgu iespēju radoši un interesanti pavadīt brīvdienu, apgūstot "Jaunā Cīrulīša" ieteikto rotaļlietu darināšanas mākslu.

Iedvesmojoties no paraugiem, kas atrodami žurnāla lappusēs, gan bērni, gan viņu vecāki būs pārsteigti, uzzinot, cik vienkārši ir izveidot interesantas un skaistas rotaļlietas pašu rokām, netērējot daudz naudas. Rotaļlietu izgatavošanas process būs aizraujošs, un tas nesagādās grūtības nevienam. Viss, kas jādara Jums, – jāpiesakās!

Dalības maksa: pieaugušiem – EUR 2,85; skolēniem, studentiem, senioriem – EUR 1,42. Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

Pirms nodarbības būs iespējams apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju un izstādi "Ar zelta stīgām. Jānis Rainis, žurnāls "Jaunais Cīrulītis" un latviešu mākslinieki".

Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstot uz e-pastu sbm@lnmm.lv. Vietu skaits ierobežots.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties