Jau 26. reizi kopā pulcēsies Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopas

Daina Grimze, VJIC pārvaldes vecākā referente, 17.05.2009., 19:35

Jau 26. reizi kopā pulcēsies Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopas, lai dalītos pieredzē un iepazīstinātu citus, kas šogad paveikts pētot tēmu Mežs

folk Daži ir meklējuši un atraduši to koku par kuru dainas saka –vara saknes, zelta zari, sidrabiņa lapiņām, citi ir gājuši caur sidraba birzi, vēl citi – klausījušies putnu dziesmas un mēģinājuši tās atdarināt gan valodā, gan ar skaņu rīkiem un mūzikas instrumentiem.

Gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi, Rēzeknes rajona Izglītības pārvaldi un tradicionālās kultūras biedrību Aprika 2009.gada 23. un 24.maijā organizē bērnu un jauniešu folkloras svētkus "Mežā eimu, mežā teku". Pasākumā piedalīsies ap 900 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem – Vidzemes, Zemgales, Kurzemes, Latgales, kā arī no Sēlijas. Katra folkloras skopa rādīs savu programmu un novada programmu, kā arī kopējo repertuāru, kurā šogad, galvenokārt, latgaliešu dziesmas, dejas un rotaļas.

Skatītājiem būs iespēja vērot izzinošās, attīstošās un sajūtām bagātās Rēzeknes un Sarkaņkalna takas, kurās svētku dalībniekiem būs iespēja tuvāk iepazīt Latgales tradīcijas un latgaliešu viesmīlību; folkloras konkursu uzvarētāju koncerts un sadancošana; visu Latvijas novadu programmas, kas dod pārskatu par lokālo tradīciju dzīvīgumu; rotaļu sarīkojums, kas ir daļa no X skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra.

Pasākuma mērķis ir tradicionālās kultūras aktualizācija, Latgales tradīciju iepazīšana un popularizēšana, X skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku folkloras programmu aprišu iezīmēšana.


Informatīvais atbalsts: Rēzeknes Vēstis,Vietējā Latgales Avīze, Panorama Rēzekne.

Laipni aicināti visi interesenti!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties