"Rīgas mākslas telpā" notiks fotogrāfa Jāņa Deinata personālizstāde "Paliek II"

Inga Lāce, 28.07.2009., 07:06

Rīgas pilsētas izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" no 31. jūlija līdz 23. augustam būs apskatāma fotogrāfa Jāņa Deinata personālizstāde "Paliek II". Izstādes atklāšana notiks 30. jūlijā plkst. 18.00.

Ne"Rīgas mākslas telpā" notiks fotogrāfa Jāņa Deinata personālizstāde "Paliek II"viens nav jāpārliecina par to, ka Jānis Deinats ir talantīgs mākslinieks, kam piemīt tikai viņam raksturīgs rokraksts. Divdesmit gadu laikā viņš veidojis Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politikas elites portretus, taču šoreiz stāsts ir gluži par ko citu –izstāde Rīgas mākslas telpā piedāvā iepazīties ar vēl nezināmu autora radošās darbības šķautni. "Paliek Ii" redzamie darbi nav portreti klasiskā izpratnē, tos drīzāk varētu dēvēt par "dabas sejām".

Mākslinieks pats komentē šo savu darbu sēriju, kas tapusi tālās pastaigās pa Latvijas laukiem, kā "naivā naturālista piezīmes". Jūtīgi trauslie aizejošās ziemas dabas vērojumi liek mums paskatīties uz lietām sev apkārt no cita skatu punkta, novērtējot to nemanāmo skaistumu. Gribētos šo fotogrāfiju ciklu salīdzināt ar japāņu haikām.

Izstādei ar nolūku izvēlēts laiks – vasara, lai šiem dabas novērojumiem piešķirtu vēl lielāku vispārinājuma un pārlaicīguma raksturu.

Jānis Deinats 1986. gadā beidzis J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. No 1984. gada strādājis Teātrī - studijā Nr. 8, tad Teātrī - studijā Kabata, bijis fotogrāfs žurnālā Parks, pēc tam neatkarīgais fotogrāfs. Kopš 1997. gada J. Deinats darbojas fotogrāfu apvienībā Fotocentrs, viņa darbi tiek publicēti Latvijas laikrakstos un žurnālos, mākslas grāmatās un katalogos. Piedalījies izstādēs "Cilvēki muzejā" (Valsts Mākslas muzejs, 2003), "Laikmeta liecinieki. Lms mākslas darbu kolekcija. Glezniecība." (Valsts Mākslas muzejs, 2002), "Aija zīmē. Aija z.īmē" (Galerija "Čiris", 1998) "Aizmirstas lietas" (galerijā "Fotostudija I", Bostona, Asv, 1996), kā arī izstādē – akcijā "Maigās svārstības" (Izstāžu zāle "Latvija", 1990).

Izstādi "Rīgas mākslas telpā" atbalsta: Ab.Lv Sabiedriskā labuma fonds, Epson un Igors Skoks.
Informatīvi atbalsta: Rīgas Laiks, Foto kvartāls, Tv 24, 1188, 1189, Leta.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties