Izvirzīti Purvīša balvas 2008.gada otrā ceturkšņa nominanti

Nataļja Sujunšalijeva, 27.08.2008., 04:58

Augusta sākumā Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darba grupa izvērtēja 2008.gada otrā ceturkšņa (aprīļa - jūnija) notikumus Latvijas vizuālajā mākslā, rezultātā balvas fināla atlasei izvirzot divus autorus.

Arturs Bērziņš par personālizstādi Nomalība, kas bija skatāma SIA Ekodienests telpās (Maskavas ielā 456a) no š.g. 11. līdz 24.aprīlim. Nomalība ir Artura Bērziņa pirmā personālizstāde un uzskatāma par mākslinieka debiju Latvijas mākslas telpā. Pirms tam lielākie Artura Bērziņa panākumi saistīti ar dalību izstādē Candy Bomber / Našķu Bumba. Jaunie Latvijas glezniecībā (LNMM izstāžu zālē Arsenāls, 17.11.2007 - 27.01.2008). Neskatoties uz to, ka autors vēl tikai studē Latvijas Mākslas akadēmijas Konceptuālas glezniecības meistardarbnīcā pie profesora mākslinieka Ivara Heinrihsona, viņa darbi jau nonākuši vairākās privātkolekcijās. Arturs Bērziņš izmanto fotogrāfiju kā bezkaislīgu un objektīvu līdzekli, lai pēc tam izvēlētos fragmentus no fiksētā pārvērstu zīmējumā / gleznā.

Ekspertu grupa, vienojoties par Artura Bērziņa kandidatūru, uzsvēra: „Izstāde Nomalība ar tās marginalitātes un nomales stāvokli - gan vietas izvēlē, gan vizuāli vienkāršajos, pat necilajos darbos, kas radīti ar ogli uz nelieliem koka dēlīšiem, - bija viens no spēcīgākajiem pavasara sezonas notikumiem Latvijas mākslā. Līdz niansēm izsvērtie nomales ainavu kadrējumi spēja uzrunāt vienlaikus gan emocionālās, gan racionālās un konstruktīvās uztveres līmenī.”

Daiga Krūze par personālizstādi Kontaktpersona, kas bija skatāma Rīgas pilsētas izstāžu zāles Rīgas mākslas telpa INTRO zālē no š.g. 7.jūnija līdz 6.jūlijam. Daiga Krūze ir jaunās paaudzes māksliniece, kuras vārds Latvijas mākslas vidē jau labi zināms. Pagājušā gada nogalē Daiga Krūze arī saņēma izstādes-projekta Candy Bomber / Našķu Bumba. Jaunie Latvijas glezniecībā žūrijas piešķirto galveno balvu.

Ekspertu grupas dalībniece Alise Tīfentāle, pamatojot Daigas Krūzes izvirzīšanu Purvīša balvas fināla atlasei, teica: „Viņas darbi reprezentē laikmeta garu - tie veido kopsakarības un hipersaites, turpinās cits citā līdzīgi kā paralēlie sižeti kinofilmās, ievilina ar savu šķietami vieglo un rotaļīgo raksturu un pat zināmu mīlīgumu un galu galā pārsteidz kā no nebūtības iznirušu, nepabeigtu teikumu virkne, kura materializējas ne atsevišķos darbos, bet visā Kontaktpersonas apdzīvotajā telpā.”

Jāatgādina, ka Purvīša balvas neatkarīgu ekspertu darba grupa šā gada laikā katru ceturksni izvirza vairākus nominantus, no kuriem 2008.gada decembrī balsojot tiks izvēlēti ne vairāk kā četri balvas kandidāti. Purvīša balvas ieguvēju noteiks žūrija, izvērtējot kopumā astoņu kandidātu (četri kandidāti par 2007.gadu un četri - par 2008.gadu) veikumu, kas būs skatāms arī kopējā izstādē LNMM izstāžu zālē Arsenāls.

Purvīša balva dibināta 2008.gada sākumā, un to paredzēts pasniegt reizi divos gados īpašā ceremonijā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē. Pirmais tās ieguvējs tiks apbalvots jau 2009.gada februārī. Purvīša balvas konkursu organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA Alfor, kas apņēmies piedalīties balvas organizēšanā vismaz tuvākos 10 gadus.

Projektu atbalsta: SIA Alfor


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties