Katrīnas Gailes & Anša Butnora glezniecības izstāde "Viņš Un Viņa"

Anita Sedliņa, 19.02.2009., 09:20

Katrīna Gaile un Ansis Butnors pārstāv jaunāko latviešu gleznotāju paaudzi. Abu ceļš mākslā aizsācies ar pamata izglītību J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un turpināts Latvijas Mākslas akadēmijā.

Katrs studējis citā laikā, tomēr Anša maģKatrina Gaileistrantūras studijas ir veiksmīgi sakritušas ar Katrīnas bakalaura studijām. Tādējādi radusies iespēja iepazīt vienam otru, vienam otra mākslu un šīs pazīšanās estētisko galarezultātu demonstrēt skatītājiem kopizstādē "Viņš un viņa", kura no 24.februāra būs apskatāma galerijā "BonhanS.S".

Ansis Butnors, neraugoties uz piederību jauno paaudzei, savas mākslinieciskās spējas un meklējumus glezniecībā ir demonstrējis jau daudzskaitlīgā personālo izstāžu sērijā (periodā no 2003. gada jau notikušas 6 personālās izstādes). Tāpat ne mazāk radoša un aktīva ir Katrīnas Gailes dalība izstādēs jau no 2005. gada.

Ansis Butnors: "Ideja par kopīgu izstādi radās no gleznotāja Jura Jurjāna replikas par to, ka mūsu darbi kopā izskatās saderīgi un ka mums vajadzētu abiem padomāt par kopīgu izstādi. Mums abiem likās interesanti, vai tā patiešām būs, ka skatītājam radīsies vienots priekštats par to, ka mums ir līdzīgs domāšanas veids, līdzīgs gleznieciskais rokraksts. Gatavojoties izstādei tā bija iespēja iepazīt vienam otru tuvāk, saprast tās problēmas, kas katru no mums nodarbina, saskatīt arī atšķirīgo, to, kā mēs risinām, kopīgu ideju, koncepciju, kāds katram no mums ir redzējums uz vienu un to pašu jautājumu.

Lai izvairītos no ieslīgšanas un savstarpējas diskusijas par būtībā neatrisināmiem, sarežģītiem jautājumiem, nolēmām vienkārši pavērot katru no mums un citus cilvēkus no malas, kā mēs viņus redzam, paskatīties uz cilvēku īpašībām, raksturu, temperamentu, uz cilvēku uzvedību. Tas ir mūsu abu - sievietes un vīrieša redzējums uz cilvēkiem, arī sievietēm un vīriešiem, uz kopīgo un atšķirīgo viņos, mūsos pašos. Tā ir iespēja saskatīt skaisto atšķirīgajā, ieraudzīt cik daudzveidīgi, un neatkārtojami mēs katrs esam."


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
rinalds (rinalds rodzers), 22.06.2009. 10:59:08 (ip:83.99.139.6)
Komentāra reitings: 0

man patik ka jus esat seksiga

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties