Izstāde „Video: Diseldorfa / Rīga” Andrejsalas korpusu Cehos

Agnese Lūse, 29.04.2008., 06:22

Laikmetīgās mākslas centrs 28.maijā O!Vācijas kultūras mēneša ietvaros Andrejsalas Korpusu cehā atklās vācu mākslinieku izstādi „Video: Diseldorfa/ Rīga”, kas tapusi sadarbībā ar Diseldorfas mākslas kuratoru Gunāru Frīlu (Gunnar Friel).

Izstāde iepazīstinās ar jaunāko videomākslu no Vācijas, Austrijas un Šveice. Lielākā daļa izstādes dalībnieku ir starptautiski veiksmīgi mākslinieki, kas nāk no Diseldorfas Mākslas akadēmijas un Ķelnes Mediju mākslas akadēmijas vides, tostarp Korīna Šnita (Corinna Schnitt), Ute Hernere & Matias Antlfingers (Ute Hörner & Mathias Antlfinger), Lūsija Harveja (Lucy Harvey), Aurēlija Mihai (Aurelia Mihai), Tomass Neimans (Thomas Neumann) u.c.

Citādi atšķirīgi pozicionētos darbus saturiski vieno manipulācijas ar laika sajūtu. Cirkulācija, transa stāvokļi un iesaldēti mirkļi. Šķiet, ka laiks sabrūk.

Visi mākslinieki kā dominējošo izpausmes veidu izmanto video. Izvēlētais medijs kalpo gan kā instruments mākslinieku ideju materializācijai, gan apliecina Maršala Makluena slaveno tēzi „medijs ir vēstījums”. Izstādē būs skatāmas ne tikai videoprojekcijas , bet arī īpaši veidotas instalācijas, kurās video izmantots kā viens no elementiem.

Šī gada februārī izstāde skatāma Diseldorfā, bet maija beigās papildināta izstāde tiks izstādīta Andrejsalā Rīgā. Izstādei tiks izdots arī katalogs.

Projekta ietvaros mākslinieku rezidencē un hostelī „Singalong” Rīgā viesosies grieķu izcelsmes Diseldorfas mākslinieks Mihalis Nikolaides (Michalis Nicolaides). Performanču un video jomā strādājošais mākslinieks mēnesi ilgās uzturēšanās laikā iecerējis pabeigt kādu savu iesāktu darbu, kā arī, iespējams radīt jaunu darbu izstādei „Video: Diseldorfa/ Rīga”. 

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Cool, I've been looking for this one for a long time

StevenLig

Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena


ienāktreģistrēties