8.maijā - izstādes un komiksu burtnīcas „Telefoniste” atklāšanā kafejnīcā „Lāsīte”

Komiksu kultūras žurnāls kuš!, 07.05.2008., 14:19

8. maijā plkst. 20.00 kafejnīcā „Lāsīte” Anglikāņu ielā 2 tiks atklāta komiksu izstāde „Telefoniste”, vienlaikus prezentējot komiksu burtnīcu ar König Lü.Q, Ingrīdas Pičukānes, Kavi, Mārtiņa Miķelsona un Maijas Līdumas komiksiem.

Izstāde skatāma līdz 22.maijam, komiksu burtnīca - sākot ar 15. maiju nopērkama Galerijā „Istaba”.

„Komiksu kultūrā, kas daudzās valstīs uzplaukusi kā underground parādība, liela loma ir bijusi mākslinieku pašu vai viņu fanu veidotiem samizdat (ar kopētāju pavairotiem) izdevumiem - tieši šādā veidā daudzi pasaulē pazīstami mākslinieki piesaistījuši lielo izdevniecību uzmanību. Tajā pašā laikā samizdat izdevumi bieži vien ir ne tikai alkas pēc slavas, bet radošā brīvība un pārliecība, kā tas ir Šveices mākslinieka König Lü.Q gadījumā. Ar izstādi un komiksu burtnīcu vēlamies pievērst uzmanību vienlaikus gan komiksu kultūrai, gan samizdat idejai,” informēja Zane Zajančkauska, viena no pasākuma organizatoriem.

König Lü.Q. ir komiksu mākslinieks no Bāzeles (Šveice), kas savus un citu mākslinieku darbus izplata ar kopētāju pavairotā žurnālā „Suns, kaķis, desa”. Pateicoties Latvijas lasītāju interesei König Lü.Q. darbi pabijuši visos 5 iznākušajos komiksu kultūras žurnāla kuš! numuros un 8. maijā mākslinieks viesojas Rīgā, lai atklātu savu darbu izstādi un komiksu burtnīcu. Mākslinieka darbus papildinās latviešu mākslinieku (Ingrīdas Pičukānes, Kavi, Mārtiņa Miķelsona, Maijas Līdumas) komiksi, kas veidoti kā komentāri König Lü.Q stilam.

König Lü.Q komiksiem raksturīgs šķietami naivs vēstījums un vienlaikus trāpīga ironija un sarkasms. Komiksu tematika - ikdienišķi notikumi, kas varētu tikpat labi būt fragmenti no jebkura skatītāja dzīves - attiecību samezglojumi, rutīna darbā, tukšums ledusskapī, tomēr König Lü.Q dažkārt absurdais humors katru ikdienišķo ķezu padara par stāstu.

Izstādes nosaukums - „Telefoniste” - radies pateicoties kādam pārpratumam ar König Lü.Q. komiksu tulkojumiem latviešu valodā. Tomēr mākslinieks, kuram raksturīga spēle ar absurdo un komisko, intrigu sola atklāt tikai izstādes atklāšanā.

Aicinām uz izstādes un komiksu burtnīcas atklāšanu 8.maijā plkst. 20.00 kafejnīcā „Lāsīte” Anglikāņu ielā 2 (pie Anglikāņu baznīcas. Komiksu izstāde līdz 22.maijam skatāma.

Pasākumu organizē komiksu kultūras žurnāls kuš!, kas iznāk kopš 2007. gada augusta. Plašāk: www.komikss.lv  

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties