Izstāde „Tauriņi tuvplānā”

Līga Mūrniece, 21.01.2008., 13:29

Vēl līdz 27. janvārim Latvijas Dabas muzeja (LDM) 2. stāva izstāžu zālē ir apskatāma izstāde “Tauriņi tuvplānā”.

Muzeja speciālisti, apvienojot teiksmu pasauli ar zinātniskiem atklājumiem, aicina apmeklētājus izzināt tauriņu dzīves noslēpumus, parādot tauriņu nozīmi dažādās kultūrās un apkārtējā vidē, to daudzveidību un dzīvesveidu.

Izstādē tās apmeklētāji var uzzināt par tauriņu dzīvi, to nozīmi, var ieraudzīt tauriņu tuvplānā, kā arī gūt ieskatu to daudzveidībā. Daži fakti no tauriņu dzīves var šķist pat mulsinoši un savādi, bet sniedz atbildes uz jautājumiem: kā tauriņi jūt barības garšu, smaržu, cik lieli ir pasaulē mazākie tauriņi, vai visi tauriņi lido, kāds ir to lidošanas ātrums, vai tauriņi spētu atšķirt luksofora gaismu krāsas?

Apmeklētāji var noskaidrot interesantus faktus par zīdu, tā izmantošanu, sākot no aizvēstures līdz pat mūsdienām, un, protams, par galveno dabīgā zīda tapšanas vaininieku - zīdtauriņu.

Izstāde papildināta ar fotogrāfa un dabas pētnieka Aleksandra Titova fotogrāfijām, kā arī ar dzīvajiem tauriņiem, ko piedāvā SIA „Tauriņa efekts”.

Tauriņi pārsteidz ar savu krāšņo krāsu buķeti, simetriju, rakstu un formu daudzveidību. Daudzās kultūrās tauriņi simbolizē dabas skaistumu. Senās Meksikas indiāņiem tauriņi simbolizē liesmas, bet latviešiem tauriņš ir ziņu nesējs. Daudzās zemēs tauriņi ir pavasara vēstneši, un ar tiem saistās dažādi ticējumi. Tomēr tie, īpaši nakts tauriņi, jau no seniem laikiem tikuši saistīti ar māņticību un aizspriedumiem.

Izstāde tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, SIA „Tauriņa efekts” un SIA „Meistars A” atbalstu.

Ieejas maksa — Ls 1; 0,60; 0,40;

www.dabasmuzejs.gov.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties