Izstāde "Pazudis pilsētā"

David Schilter, 28.07.2009., 07:12

Komiksu kultūras žurnāls kuš! 2009. gada 30. jūlijā, 19.00 atklās izstādi "Pazudis pilsētā", kurā skatāmi Anetes Meleces, Kaspara Groševa, Ingrīdas Pičukānes, Maijas Kurševas un Oskara Pavlovska darbi par pazudušām lietām, pazušanu pilsētā un padomiem kā nepazust. Izstāde skatāma līdz 12.augustam.

Izstādes Izstāde "Pazudis pilsētā"kurators, komiksu kultūras žurnāla kuš! redaktors Dāvids Šilters izstādi sākotnēji iecerējis kā telpisku kuš! numuru, tāpēc dalībai izstādē tika uzaicināti mākslinieki, kas jau agrāk žurnālā veiksmīgi eksperimentējuši ar komiksu kā vizuālu vēstījumu: Anete Melece, Kaspars Groševs, Ingrīda Pičukāne un Maija Kurševa. Tomēr izstādes tapšanas gaitā mākslinieki paši izvēlējās sev saistošāko mediju, tāpēc izstādē būs redzams gan komikss, gan audiovizuāla instalācija, gan gleznas un ilustrācijas.

Vienlaikus ar izstādi tiks atvērts arī jaunais (ku)š!, kuru bez maksas varēs atrast izstādes atklāšanā. Tajā tāpat kā izstādē latviešu un ārzemju mākslinieki komiksos stāstīs par pazušanu un pazudušajiem pilsētā.

Rīgā izstāde, kas atgriezīsies no izrādīšanas Berlīnē, tiks paplašināta ar jauniem oriģinālkomiksiem, kuri publicēti arī jaunajā (ku)š! – Paula Pecles (Paul Paetzel) no Vācijas, Karaļa.Lū.K (König Lü.Q) no Šveices, Leo Kvivro (Leo Quievreux) no Francijas un Mārtiņa Zuša darbiem. Papildus izstādei būs arī klāts lasāmgalds, uz kura meklēt un pazust avangarda komiksu pasaulē no Vācijas. Tos uz izstādes laiku komiksumīļiem piedāvā Gētes institūts Rīgā.

Izstādi atbalsta: Rīgas Dome, Valmiermuižas alus, Gētes institūts Rīgā un SIA HungryLab
Jauno (ku)š! atbalsta: VKKF, Rīgas dome.

Vieta: Tasty radošā telpa, Martas iela 1
Atklāšana: 30. jūlijā 19:00
Laiks: 30.jūlijs - 12.augusts
Darba laiki: pirmdiena-piektdiena: 12.00 - 18.00

Komiksu kultūras žurnāls Kuš!: www.komikss.lv
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties