Izstāde "Neskartie"

Aija Baumane, 02.07.2009., 14:12

7.jūlijā pl.17.00 Ārzemju mākslas muzejā tiks atklāta Latvijas Tekstilmākslas asociācijas rīkotā izstāde Neskartie. Latvijas Tekstilmāksla.

IzstāIzstāde "Neskartie"dē apskatāmi Latvijas Tekstilmākslas asociācijas piecu iepriekšējo gadu labākie darbi, ko darinājuši vairāk nekā 30 dažādu paaudžu mākslinieki – gan labi pazīstami un atzīti mākslinieki kā Aija Baumane, Edīte Pauls-Vīgnere, Daina Dagnija un citi , gan jaunie autori.

Latvijas Tekstilmākslas asociācija ir dibināta 1994.gadā un šobrīd apvieno gandrīz 100 profesionālus tekstilmāksliniekus. Galvenie asociācijas darbības mērķi ir savstarpēja informācijas apmaiņa, radošo procesu veicināšana tekstilmākslas jomā un jauno mākslinieku iesaistīšana izstāžu darbībā.

Latvijas Tekstilmākslas asociācija regulāri rīko izstādes gan Latvijā, gan ārzemēs. Latvijas tekstilmākslas skates bijušas daudzās valstīs – Igaunijā, Čehijā, Norvēģijā, Vācijā, Itālijā, Beļģijā, Grieķijā, Spānijā, Polijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Austrālijā un citur, vienmēr gūstot augstu vērtējumu par izcili augsto māksliniecisko sniegumu. Mākslinieki piedalās starptautiskos konkursos un izstādēs dažādās valstīs, gūstot augstas godalgas.. Ik gadus Tekstilmākslas asociācija rīko vienu kopēju izstādi.

Mākslinieku radītajos tekstildarbos izmantoti visdažādākie materiāli: dabiskās un sintētiskās šķiedras, metāls, koks, plastmasa un citas tradicionālas un netradicionālas izejvielas.

Izstādē nozīmīgs ir mākslinieku sniegums, meklējot jaunus izteiksmes līdzekļus, jaunu tehnisko risinājumu – piemēram, digitālā aušana, magnētiskās virsmas izmantošana, sietspiede, fotoiespējas u.c. Kā vienmēr, varam priecāties par izcili smalkiem, klasiskiem gobelēniem, tekstilijām velšanas tehnikā, tekstilmozaīkas un batikas darbiem, dažādās autortehnikās veidotiem eksperimentāla rakstura šķiedras mākslas objektiem.

Materiāla izvēli un tehniku nosaka katra mākslinieka iekšējā nepieciešamība un tekstildarba tēma. Savukārt tēmu loks ir visplašākais: no sociāli aktuālu tēmu risinājuma līdz indivīda iekšējās pasaules pārdzīvojumu simboliskai atklāsmei, no filozofiskiem uztvērumiem līdz asociatīvam dabas motīvu traktējumam krāsu un formu dažādībā. Plašais mākslinieku redzējums ļaus skatītājam ielūkoties tekstilmākslas pasaules daudzveidībā, kā arī no plašā darbu klāsta atrast savai esībai vistuvāko.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties