Izstāde "Neiepazītā Mirdza Ķempe"
Sandis Kancāns, 02.03.2007., 13:38Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejā Pils laukumā 2 no 9. februāra apskatāma izstāde "Neiepazītā Mirdza Ķempe". Izstādi gatavojis Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja speciālists Sandis Kancāns un māksliniece Ligita Linmeiere.
Izstāde veidota Mirdzas Ķempes 100 gadu jubilejas atcerei. Tās mērķauditorija – skolēni un studenti.
Nelielās kamerizstādes mērķis – ļaut dziļāk un daudzveidīgāk iepazīt ne tikai Mirdzas Ķempes daiļradi, bet arī dzejnieces spilgto un daudzšķautnaino, nedaudz noslēpumaino personību. Izstādes atslēgas vārdi un moto – Mirdza Ķempe un austrumi, respektīvi, noslēpumainais, neiepazītais, spilgtais, tas, ar ko visbiežāk mūsu uztverē tiek saistīta un asociējas austrumu kultūra.
Izstāde sniedz ieskatu Mirdzas Ķempes sarakstē ar ievērojamo indiešu (bengāļu) filologu Suniti Kumaru Čaterdži (1890–1977) un Indijas premjerministri Indiru Gandiju (1917–1984); te aplūkojamas arī Indijas vēstniecības oficiālās un sūtņu personiskās vēstules latviešu dzejniecei.
Izstādei kolorītu piešķir Indijas vēstnieku Padomju Savienībā, dažādu tautību literātu un tuvu draugu dzejniecei dāvinātas piemiņas lietas, dažādu stilu un laikmetu mēbeles no viņas dzīvokļa. Īpašs akcents ir Kurta Fridrihsona 1957. gadā gleznotais Mirdzas Ķempes portrets.
Indiešu kultūras elementi izstādē, tāpat kā Mirdzas Ķempes apkaimē, mijas ar latvisko. To šajā gadījumā pārstāv izcilas latviešu literatūras personības. Eksponētas dzejnieces un viņas dzīvesbiedra Erika Ādamsona mīlestības vēstules, fragmenti no Jāņa Sudrabkalna un citu dzejnieku sarakstes ar Mirdzu Ķempi. Aplūkojami arī dzejnieces darbu manuskripti.
Izstādes mērķis – padziļināt 8. un 9. klašu skolēnu un vidusskolēnu zināšanas par latviešu dzejnieces Mirdzas Ķempes personību un daiļradi.
Aicinu Jūs pietuvoties un pieskarties Mirdzas Ķempes kā radošas personības Noslēpumam!
lizing_kommercheskogo_transporta_xgMa
Sveiki, aš norėjau sužinoti jūsų kainą.DavidSax
Porn 720Denice