Izstāde "Nav gara, tikai čaula" LMC projektu telpā "Ēdnīca"

Agnese Lūse, 30.04.2007., 14:32

Trešdien, 2.maijā plkst. 18.00 LMC projektu telpā "Ēdnīca" ar īsu Stokholmas kuratores Marijas Lindas lekciju tiks atklāta izstāde "Nav gara, tikai čaula" ("No Ghost Just Shell").

Tā turpina 3.aprīlī ar A. Eglīša un K. Elbergas izstādi aizsākto projektu „Trajektorija 4: a.k.a. Laikmetīgās mākslas institūts”. Fiktīvais mākslas institūts, kas 2 mēnešus darbojas LMC projektu telpā „Ēdnīca” ir Marijas Lindas versija par to, kādai būtu jābūt ideālai laikmetīgās mākslas institūta programmai. Jautājums īpaši aktuāls Latvijā saistībā ar topošo Laikmetīgās mākslas muzeju.


Pēc kuratores domām ideālu šādas institūcijas programmu būtu jāveido gan no pasūtījuma darbiem, kāds bija zviedru mākslinieces Karīnas Elbergas Rīgas izstādei īpaši veidotā vides instalācija, gan vietējo mākslinieku, kā Andra Eglīša darbiem, gan no mūsdienu klasikas darbiem, kā šajā gadījumā franču mākslinieku projekta „Nav gara, tikai čaula”.


Izstādē būs skatāmi divas vērienīgā projekta daļas - Filipa Pareno videoinstalācija „Jebkur pasaulē” („Anywhere Out of the World”) un Laiema Gilika video „Enna Lī jums piedāvā”(„AnnLee You Proposes”)


1999. gadā divi parīzieši – mākslinieki Pjērs Īgs un Filips Pareno – no tēlu dizaina kompānijas „K Works” par 46,000 jenām kopīgi iegādājās zīmēta manga personāža autortiesības. Ierasti šādus personāžus pārdod spēļu un komiksu ražotājiem, kuriem nav laika radīt pašiem savējos. Šim personāžam bija dots vārds – Enna Lī (AnnLee), noteikti vaibsti, un vieta kompānijas otrā plāna personāžu kategorijā. Tikai ar vārdu un divdimensiju seju apveltītai, Ennai Lī bija nebija lemts garš mūžs, tomēr mākslinieki lēma citādi. Ieguvuši savā īpašumā personāžu – nenozīmīgu statisti uz populārās komerckultūras skatuves, viņi to pārcēla jaunā – jauktās ekonomikas – pasaulē: laikmetīgās mākslas sfērā.


Viņi aicināja virkni mākslinieku piepildīt tukšo čaulu Ennu Lī ar video vai citu mākslas formu saturu. Dalībnieki radīja epizodes, kuras varēja uztvert kā neatkarīgus mākslas darbus, taču kopā tas veidoja ne vien kolektīvu mākslas projektu un izstādi, bet arī jaunu identitātes slāni.


Izstāde būs skatāma līdz 27.maijam, savukārt, 18.-20.maijā notiks pēdējais a.k.a. Laikmetīgās mākslas institūta projekts, kas raksturos vēl vienu no svarīgām ideālās programmas sastāvdaļām – diskusijas par sabiedrībā aktuālām tēmām. Nīderlandiešu mākslinieku pāris Bik van Der Pol aicinājis vairākus sabiedrībā zināmus cilvēkus vadīt ekskursijas pa Rīgu, iepazīstinot ar savu viedokli un vīziju par Rīgas un atsevišķu tās teritoriju attīstību un ģentrifikācijas fenomenu. Ekskursijas vadīs Jaunrīgas attīstības uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valters Māziņš, arhitekts Jānis Lejnieks, mākslinieks un hosteļa „Singalong” izveidotājs Linards Kulless un Bolderājas mākslinieku grupas dalībnieks un aktīvists Vladimirs Jakušonoks.
LMC projektu telpa „Ēdnīca” Andrejsala, Andrejostas iela 4


Izstāde atvērta: 02.05.-27.05.2007 Darba laiks: C,P,S 13.00-19.00/ Sv 13:00-18:00 Ieeja bez maksas
www.lcca.lv


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
yg, 03.05.2007. 08:30:08 (ip:87.226.10.200)
Komentāra reitings: 0

Bildes un apraksts no izstādes:
http://easyget.lv/kultura/301/

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties