Izstāde "Franču grupa. 1960. gadi"

Līga Lindenbauma, 17.05.2007., 10:19

2007. gada 19. maijā Muzeju nakts ietvaros Talsu novada muzejā, K. Mīlenbaha ielā 19, Talsos, plkst. 23.30 tiks atklāta izstāde "Franču grupa. 1960. gadi".

Izstāde “Franču grupa. 1960. gadi” ir Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļas 4. kursa studentu mācību projekts, kas šī gada janvārī bija skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas aulā un izpelnījās plašu skatītāju un speciālistu uzmanību. Izstāde Talsu muzejā būs skatāma tās papildinātajā versijā, iekļaujot ekspozīcijā darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Mākslinieku Savienības muzeja fondiem, kas LMA aula telpās nebija apskatāmi. Izstādē bus pieejams arī izstādes buklets, kurā ir iekļautas izstādē eksponēto darbu reprodukcijas un plašāki teksti gan par Franču grupu kopumā, tās veidošanās un darbības laiku, gan par katru autoru atsevišķi.

Izstāde ir pirmais mēģinājums apskatīt un iezīmēt nozīmīgu un leģendāru mākslinieku kopu - 1960. gadu Franču grupu. Grupu līdz šim apvija leģendas, nostāsti, aptuveni tās datējumi un dalībnieku vārdi. Par izstādes atslēgas darbu ir izvēlēta Maijas Tabakas glezna “Jauno mākslinieku grupa” (1969), kas ir izmantota grupas sastāva noteikšanā. Ekspozīcijā būs apskatāmas grupas dalībnieku - Imanta Lancmaņa, Bruno Vasiļevska, Maijas Tabakas, Ievas Šmites (Lancmanes), Jura Pudāna un Jāņa Krieva, 1960. gados tapušās gleznas, kas sakrīt ar grupas pastāvēšanas laiku un kuros viegli nolasāma Sezāna un citu franču modernistu un postmodernistu ietekme. 1960. gadu otrās puses darbi savukārt rāda jauno autoru interesi par reālismu, vecmeistaru studiju ietekmi un ļauj izsekot katra autora individuālā rokraksta attīstībai. Daudziem skatītājiem šī izstāde varētu dot jaunu skatījumu uz labi zināmo autoru daiļradi un pavērt līdz šim nezināmas Latvijas mākslas vēstures lappuses.

Izstādi organizē: LMA Mākslas zinātnes nodaļas 4. kursa studenti sadarbībā ar Talsu novada muzeju


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ

best porn

Ludie


ienāktreģistrēties