Izsole "Mobilajā Muzejā"

Renāte Auziņa, 28.08.2007., 12:35

Andrejsalā, Korpusu cehos un projektu telpā "Ēdnīca" līdz 20. septembrim ir atvērts starptautiskais mākslas projekts "Mobilais muzejs", kura programmu veido latviešu un ārvalstu mākslinieku darbu izstāde, kā arī Andrejsalas mākslinieku apvienību organizētie pasākumi.

Starptautiskais mākslas projekts MOBILAIS MUZEJS apskata muzeja lomu mūsdienu sabiedrībā globālā un lokālā kontekstā. Izstāde ir mēģinājums apzināt, kā „muzejs bez sienām” vai plašākai publikai pieejams kādas sistemātiskas mākslas darbu atlases rezultāts ietekmē mākslas procesu un veido mūsdienu mākslas vēsturi. Izstādes tēma ir īpaši aktuāla patreizējā periodā, kad intensīvi tiek strādāts pie jaunā laikmetīgās mākslas muzeja un tā kolekcijas izveidošanas. Arī izstādes norises vieta Andrejsala - kalpo kā norāde uz plānoto muzeju. Ieva Iltnere "Suvenīri"

Projektu telpā “Ēdnīcā” ir apskatāma būtiska izstādes sastāvdaļa: „90. gadu mobilais muzejs” - Sorosa Mūsdienu mākslas centra-Rīga (SMMC-Rīga) materiālu retrospektīva, ka ir arī viens no Sorosa fonda - Latvija 15 gadu jubilejas notikumiem.

90. gados, kad par Latvijas laikmetīgās mākslas muzeju tika runāts nenoteiktas nākotnes izteiksmē, SMMC-Rīga bija tā institūcija, kas nodrošināja pilnvērtīgu laikmetīgās mākslas pastāvēšanu un procesu fiksēšanu, un tādejādi noteiktā veidā darbojās imaginārā muzeja lomā.

„90. gadu mobilais muzejs” iepriekšējo desmitgadi Latvijas laikmetīgajā mākslā interpretē kā tranzīta laiku, tāpēc tā iekārtojums, ko veidojusi māksliniece Sarmīte Māliņa, atgādina vilciena atmosfēru. Tajā, līdzās dokumentācijām un atsevišķiem transformētiem fragmentiem no šīs desmitgades mākslas, “mobilais muzejs” iepludina arī šodienas mākslā arvien vairāk dominējošās tendences un „brīvā tirgus” domāšanu. Komentējot šodienas pieprasījumu, vairākiem darbiem veidotas parafrāzes un replikas „suvenīrmākslas” formātā - tie reproducēti uz pastkartēm, maisiņiem, sērkociņu kastītēm un šķīvīšiem. Šos „suvenīrmākslas” darbus iespējams iegādāties.

“90. gadu mobilā muzeja” kulminācija būs mākslas darbu izsole - 4. septembrī plkst. 19.00 Andrejsalā notiks vairāku izstādes eksponātu, 90. gados radītu mākslas darbu un to autorrepliku, ko radījuši paši darbu autori, vairāksolīšana. Tajā tiks izsolīts Ērika Boža objekts “Kzzz...”, Andra Brežes darbs no sēŗijas “Struktūras”, Kristapa Ģelža “Putekļu sēta”, Zaigas Putrāmas darbs - mākslas aģitvilciena biļetes “Turp” un Oļega Tillberga “Lidmašīna”, kā arī Ievas Iltneres “Suvenīri” - šķīvji ar Aivara Lemberga attēlu, kuru idejas maketu māksliniece radīja 1998. gadā notikušā 6. gadskārtējā SMMC-Rīga projekta „Ventspils. Tranzīts. Termināls” ietvaros.

Pasākumu vadīs Eduards Liniņš, par muzikālo noformējumu rūpēsies Roberts Gobziņš. Tajā tiks demonstrēts arī SMMC-Rīga 5. gadskārtēja projekta „Opera” laikā realizētās Hardija Lediņa un Kaspara Rolšteina operas “Rolstein on the Beach” (1997) ieraksts, kuru Laikmetīgās mākslas centrs septembrī izdos DVD formātā.

Organizē: Laikmetīgās mākslas centrs www.lcca.lv  un Sorosa fonds - Latvija.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties