Sulu ekspertu padome izstrādājusi interaktīvas un izglītojošas spēles un filmas par sulām

Signe Znotiņa, Sulu ekspertu padomes pārstāve, 08.05.2009., 21:36

Sulu kampaņas "Apēd sulu!" ietvaros izstrādātas sulu filmas un interaktīvas sulu spēles, kuru mērķis ir izglītot sabiedrību par sulu vērtīgajām īpašībām. Ar filmām un spēlēm ikviens var iepazīties kampaņas oficiālajā mājas lapā www.apedsulu.lv.

Visā pasaulē sulas tiek uzskatītas par veselīga uztura sastāvdaļu, kas ir bagātīgs cilvēka organismam nepieciešamo uzturvielu un vitamīnu avots.

Pārbaudiet zināšanas par sulām!
Vai zināt, kāpēc sulas var uzskatīt par ēdienu? Jo to sastāvā ir tādas uzturvielas, kas ir mums zināmos ēdienos – rīsos, biezpienā, gaļā, rupjmaizē, u.tt. Veiktie pētījumi rāda, ka ananāsu sulā ir četras reizes vairāk kalcija nekā cūkgaļā, tomātu sulā ir tikpat daudz kālija, cik rudzu maizē, vīnogu sulā ir četrreiz vairāk ogļhidrātu nekā jogurtā u.tt..
Lai interesantāks būtu sulu iepazīšanas process, ir izveidotas divas spēles: interaktīvi sulu un ēdienu svari un interaktīvs tests par sulām.
Spēles var izspēlēt www.apedsulu.lv sadaļā "Uzspēlē": www.apedsulu.lv/lv/uzspele/ .

Zinātnieku filmas par sulu eksperimentiem un sulu ražošanu
Visu Latvijas skolu un bērnudārzu audzēkņi ir aicināti iesaistīties eksperimentā ar sulām un augļiem, kuru laikā uz mirkli kļūst par zinātniekiem. Speciāli viņiem ir izveidotas jautras un tai pašā laikā izglītojošas filmas par to, kas ir sula, kā tās tiek iegūtas, kāpēc tās tiek ražotas no koncentrāta, kā arī par to, ka gaisa un gaismas ietekmē sulas daudz ātrāk zaudē savas pozitīvās īpašības nekā, ja no to ietekmes tiek pasargātas. Filmās galvenie varoņi ir zinātnieki dr.Hanss un dr.Klaus.
Skatieties filmas šeit:
www.apedsulu.lv/lv/sulas-uztura/ka-top-sulas/;
www.apedsulu.lv/lv/skolu-eksperiments/eksperimenti-skolas/


"Apēd sulu!"
Lai stiprinātu sulu dzeršanas tradīcijas Latvijā, Sulu ekspertu padome rīko informatīvu kampaņu "Apēd sulu!", kuras uzdevums ir veicināt sabiedrības izpratni par sulu veselīgumu. "Apēd sulu!" mērķis ir izglītot sabiedrību par sulu sastāvu, uzsverot, ka tajās ir ne tikai vitamīni, bet arī barības vielas, kas tik ļoti nepieciešamas mūsu organismam.
Sulu ekspertu padomē ir apvienojušies savā arodā labi zināmi speciālisti: Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs Andis Brēmanis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes docente Solvita Kampuse, Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ieva Kļavinska, Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore un Uztura padomes pārstāve Inga Šmate un lielākie sulu ražotāji Latvijā - "CIDO" kvalitātes laboratorijas vadītāja Mirjama Griņuka un "GUTTA" ražošanas vadītāja Ilze Piliņa. Sulu ekspertu padomes dibināšanas iniciators ir pasaulē vadošais šķidro pārtikas produktu kartona iepakojumu ražotājs "TETRA PAK".
Šogad padomei pievienojušies jauni sulu eksperti: Edmunds Jansons, medicīnas iestādes "Premium Medical" ārsts internists, Gaiļezera slimnīcas Terapijas nodaļas vadītājs; profesors Enoks Biķis, Latvijas Pediatru asociācijas prezidents; Inga Pūce, Veselīga dzīvesveida kluba "Figūras draugi" konsultante un uztura speciāliste; Linda Kapteine, "Veselības centrs 4" ārste; Māris Šveiduks, fitnesa eksperts; Viktors Ščerbatihs, profesionāls sportists, svarcēlājs, un citi.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties