Itālijas pēcpusdiena mākslas galerijā "Laipa", Valmierā

Anita Zušmane, 23.04.2007., 13:44

Trešdien, 25. aprīlī plkst.16.00 Agnijas Ģērmanes izstādes "Ar Itālijas sajūtu" ietvaros galerija "Laipa" aicina valmieriešus un citus interesentus uz Itālijas pēcpusdienu.

Itāļu mūzikas pavadījumā paredzēta tikšanās ar mākslinieci Agniju Ģērmani, rodot iespēju apmainīties iespaidiem un atmiņām par Venēciju un citām Itālijas pilsētām. Tāpat interesentiem tiks piedāvāta tūrisma firmas “Relaxtour” prezentācija par Itālijas skaistākajām, iecienītākajām vietām.

Jāatgādina, ka Agnijas Ģērmanes gleznu izstāde skatāma vēl līdz 26. aprīlim.


Izstādē vērojami galvenokārt iespaidi par Venēciju – Itālijas sirdi. Māksliniece savas sajūtas, kas radušās, “uzsūcot” sevī Venēcijas ūdeņu gaisu, vērojot gondolu plūstošās kustības un nerimtīgo dzīves ritmu uz pāļiem balstītajā pilsētā, ataino uz audekla, liekot tām uzrunāt katru vērotāju. Pelēkzilie un zaļie toņi vijas ar viegli sārtajiem, attēlojot Venēcijas spožumu un tajā pašā laikā trauslo eksistences stāvokli. Krāsu izvēle ļauj pilnībā transformēt Venēcijas ainavu, radot neaprakstāmu realitātes sajūtu.

Pati māksliniece savas izjūtas raksturo šādi:


“No katras tikšanās ar Itāliju man atmiņā ir laimes sajūta, kas virmo dienvidu gaisā, kas atbrīvo iedvesmai, sajūsmai, radīšanai. Tāpēc gribas arī ikdienā laiku pa laikam atdzīvināt šo laimes bacili, pārcilāt skices, un jaunās gleznās izdzīvot Venēcijas ūdeņu kustīgo ņirbu, maigo pustoņu gandrīz sāpīgo skaistumu un Romas baroka juteklisko dinamismu. Tas viss jau ir arī mūsos, tikai Itālija noņem to ziemeļnieciskās atturības pelējumkārtiņu.”

Agnija Ģērmane (1964) izstādēs piedalās kopš 1991. gada. 2003. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu. Līdz šim gleznotājai bijušas 11 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs, māksliniece piedalījusies arī kolektīvajās izstādēs. Valmierā A.Ģērmane viesojusies 1. Starptautiskā pilsētvides glezniecības plenēra ietvaros (2002), kā arī grupu izstādēs “Vidzemes ainava” (2002, 2003) un “Ceļojums” (2004).

Izstādi atbalsta SIA “Tode” - jumts manai mājai.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties