Itālijas Festivāls stāstīs par jūru

Ligita Brodiņa, 09.10.2007., 06:30

Itālija ir viena no eksotiskākajām valstīm Vidusjūras krastos, kas piesaista ar savu bagātīgo kultūras mantojumu un neaizmirstamām jūras ainavām. Un jūra ir viena no spilgtākajām asociācijām ar Itāliju, ar tās neaizmirstamajiem smilšainajiem liedagiem un spilgto vakara sauli, jūrā rietot.

Itālijas kultūrā Adrijas, Tirēnu, Ligērijas, Jonijas un Vidusjūras iespaidi izpaužas ne tikai piesaistot romantiskos sapņotājus un dabas baudītājus, - kā mūzas tās iedvesmo un liek mosties mākslinieka otai, rakstnieka spalvai un aizrauj citu vizuālās mākslas mīļotāju uzmanību - visus, kas tiecas iemūžināt šīs dabas pērles savos gara lidojumos. Itālijas kultūrā jūra nav tikai baudījums acīm, tāpēc šoruden Itālijas Vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Itālijas Ārējās tirdzniecības institūtu itāļu valodas un kultūras nedēļas ietvaros Latvijas inteliģencei stāstīs par jūru, aicinot atklāt Itālijas kultūras daudzveidību un bagātību.

No 8. līdz 12. oktobrim paredzēta plaša kultūras programma, kurā varēs iesaistīties ikviens interesents. Programmā itāļu dzejnieku un rakstnieku literāro darbu priekšlasījumi, tostarp Leona Brieža jaunās dzejas grāmatas „Jūra un dzeja” prezentācija, kas ir itāļu dzejnieka Eugenio Montales dzejas darbu tulkojums. Kultūras dienas iepazīstinās arī ar Folco Quilici filmām „Jūra un tās noslēpumi”, kā arī režisora Emanuele Krialeze filmu „Elpa”. Latvijas Mākslinieku savienības locekļi un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti šogad priecēs ar savu darbu izstādi „Jūras attēls”. Izstāde organizēta sadarbībā ar Dantes Aligjēri biedrību, Latvijas Mākslas akadēmiju un Ārzemju mākslas muzeju.

Visai lielais ģeogrāfiskais attālums, kas šķir Itāliju un Latviju, nav šķērslis latviešu jauniešiem doties ieelpot itāļu jūras brīzes, tāpēc akcentējot abu valstu ciešo sadarbību gan kultūras, gan izglītības jomā Itālijas Festivāls piedāvā izbaudīt Itālijas klātbūtni fotomirkļos, apmeklējot Latvijas studentu fotogrāfiju izstādi „Jūra latviešu redzējumā”, kas rīkota sadarbībā ar Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociāciju.

Kultūras pasākumi norisināsies Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē, Itāļu valodas centrā Visvalža ielā 4a. Ar detalizētu itāļu valodas un kultūras nedēļas programmu un pasākumu norises laikiem var iepazīties Itālijas Vēstniecības Rīgā mājas lapā http://www.italian-embassy.org.ae/Ambasciata_Riga/Archivio_News/SettimanaLinguaItaliana.htm , kā arī Itālijas Festivāla mājas lapā www.italijasfestivals.lv .


Itālijas Festivāls Latvijā notiek jau sesto gadu. To organizē Itālijas Ārējās tirdzniecības institūts sadarbībā ar Itālijas Vēstniecību Latvijā. Šogad festivāls norisinās gandrīz divus mēnešus, jo piedalās 80 uzņēmumi no visas Latvijas. Festivāla ietvaros notiek dažādi kultūras un komerciāla rakstura pasākumi. Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja iepazīt Itālijas kultūru, virtuves tradīcijas un Itālijas produktu klāstu, izmantojot festivāla dalībnieku piedāvātās atlaides un izgaršojot Itālijas produktus degustācijās.

Itālijas Ārējās Tirdzniecības institūta pārstāvniecība Rīgā (Italian Trade Commission - Riga) ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir tirdzniecības attīstības veicināšana starp Itāliju un pārējām pasaules valstīm. I.C.E. centrālais birojs atrodas Romā, visā Itālijā pavisam ir 16 biroji. 109 biroji tiek pārstāvēti 80 pasaules valstīs, tos finansē Itālijas valsts.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties