Irēnas Lūses personālizstāde "Zilā sajūta"

www.uksus.net, 08.10.2007., 07:09

"Māksla XO" galerijā no šodienas līdz 9.oktobrim būs apskatāma Irēnas Lūses personālizstāde "Zilā sajūta" ("Message in blue").

Vārds "message" ir mūsdienu simbols, norāda gleznotāja Lūse. Tas nozīmē it kā īsi, lakoniski, bezkaislīgi, varbūt pat bez garumzīmēm nodot kādu vēsti, taču pēc būtības sevī var ietvert plašu emociju spektru, paužot mīlestību, naidu, lūgumus, saucienus pēc palīdzības. Mākslinieci fascinē šis emociju spektrs, kurš ietverts tādā lakonisma čaulā.

Šoreiz kā izteiksmes līdzekli māksliniece izvēlējusies zilo īrisa ziedu, piešķirot zilajai krāsai galveno lomu, kas ļauj skatītājam sajust gan skumjās notis, gan košo ilgu un cerību stereotipu. Īriss visos laikos ir bijis daudznozīmīgs simbols - gan karaļa emblēma šķīstības dēļ, gan izlaidības zīme savā erotiskā izskata dēļ. Zilie īrisi māksliniecei asociējas ar dziļi personīgām sajūtām un atmiņām, tādēļ viņa tos izmanto gan kā kaisles un maiguma, gan kā vienaldzības simbolu.

Kā otru tēlu savu šī brīža sajūtu izteikšanai māksliniece ir izvēlējusies kaķi - graciozo plēsoņu, sava ceļa gājēju. Šie skaistie dzīvnieki, kurus cilvēki lolo un mīļo, Lūses gleznās parādās kā instinktu vadīti zvēri, kuri riesta naktīs caurstrāvo pilsētas gaisu un jauc pilsētnieku mieru.

Tumšās kaķu naktis sasaucas ar ēnām spožās gaismas pielietajās ainavās, kas ir izstādes trešā tēma. Harmoniskās horizontāles jūras ainavā pāršķeļ dinamiski ēnu laukumi.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties