Īpaša zīmju lasīšanas ierīce Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

Baiba Bože, NKMVA sabiedrisko attiecību speciāliste, 10.07.2009., 12:22

No 2009. gada 11. līdz 12. jūlijam Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā II Starptautiskās tautas lietišķās mākslas izstādes "Zīmes tautas lietišķajā mākslā" ekspozīcijā tiks izvietota Jaunmoku pils zīmes centra AUKURA - īpaša zīmju lasīšanas ierīce.

Īpaša zīmju lasīšanas ierīce Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejāAukura spēj nolasīt vēstījumu, ko pauž cilvēka ķermenis un atspoguļot to ornamenta veidā. Radītais ornaments izskatās pēc zīmes – labirinta, kas līdzinās Lielvārdes jostas rakstiem.

Ar Aukuras palīdzību izstādes apmeklētājiem būs iespēja vēl neredzētā veidā izmēģināt, kā veidojas Zīmes, ar kurām cilvēki bieži vien identificē sevi, savu ģimeni vai tautu, lieto par firmu logo, iegravē gredzenos, ieauž karogā utt. Tās ir Zīmes, ko pazinuši un pratuši izmantot mūsu senči vairāk kā pirms 4500 gadiem.

Kas ir visu šo Zīmju pamatā? To Jaunmoku Zīmes centra Aukura centīsies Jums atbildēt atbilstošā 21. gadsimta manierē, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas.

Rakstu zīmes ar Aukuras palīdzību varēs lasīt 11.jūlijā no plkst. 10.00 līdz. 17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā izstāžu zālē.

12. jūlijā plkst. 10.00 Seminārs – nodarbība zīmes centrā izstāžu zālē.
11.15 Mašīnizšuvēju biedrības tērpu demonstrējumi pie izstāžu zāles.
12.00-15.00 Svilpaunieku darināšanas darbnīca Saiešanas namā.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties