Informatīvais seminārs skolotājiem

Nataļja Sujunšalijeva, 03.11.2008., 16:28

Informatīvais seminārs skolotājiem Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai veltītajā izstādē "No de facto līdz de iure"

Kazaks_begliSeminārs paredzēts vizuālās mākslas, mākslas vēstures un kultūras vēstures skolotājiem, kuri vēlas uzlabot savas prasmes mācību darbam muzejā.

Šis seminārs dos Jums iespēju:
1. piedalīties tieši Jums sagatavotā paraugekskursijā izstādē "No de facto līdz de iure", kas ir veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai;
2. uzzināt par mācību iespējām izstādē, plānojot skolas grupas vizīti.

No de facto līdz de iure
Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai veltīta izstāde
Izstādes patrons: Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers

/ 14.11.2008 – 04.01.2009 /
Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai veltītu pasākumu ietvaros no 2008.gada 14.novembra līdz 2009.gada 4.janvārim Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Baltajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) rīko izstādi "No de facto līdz de iure", rādot augstvērtīgu latviešu mākslas klasikas izlasi, kas atspoguļo vēsturiski nozīmīgo un sarežģīto laikmetu.

Izstāde atgādina un vēsta par mākslas un mākslinieku klātbūtni, lomu un nozīmi izšķirīgo vēsturisku pārvērtību laikā, Latvijai topot. Paverot laika robežas plašāk par abiem zīmīgajiem vēstures datumiem, veidots ieskats norisēs no Pirmā pasaules kara un bēgļu gaitām līdz jaundibinātās valsts pirmajiem pastāvēšanas gadiem, reizē izceltas par laikmeta zīmēm atzītas mākslas vērtības.

Mākslinieku redzējums, līdzdalība notikumos un ticība laikmeta idejām, neizslēdzot neizbēgamus maldus juku laikos, pavadīja Latvijas iecerēšanu, proklamēšanu, de facto un de iure atzīšanu. Nacionālās mākslas ideāli un kultūras patstāvības centieni tika iznesti cauri ilgstošai karadarbībai, dramatiskam bēgļu postam un krasām varu maiņām.

Dažbrīd Latvijas idejai ticēja un apzināti to virzīja vien nelielas inteliģences aprindas. Kļūdami par vēstures aculieciniekiem, dokumentētājiem, iemūžinātājiem un vienlaikus arī veidotājiem, rakstnieki to izteica vārdos, bet mākslinieki vizualizēja.
Ar Latvijas valsts dzimšanu sakrita toreizējās jaunākās mākslinieku paaudzes pieteikums mākslas dzīvē un radikālu "jaunās mākslas" uzskatu manifestācija.

Modernistus Jāzepu Grosvaldu, Jēkabu Kazaku, Romanu Sutu, Niklāvu Strunki, Valdemāru Toni, Konrādu Ubānu, Oto Skulmi, Emīlu Melderi un citus viņu laikabiedrus iegūtā valstiskā neatkarība spārnoja radošas brīvības centieniem, drosmīgiem un netradicionāliem formas meklējumiem, kas noteica jaunu attīstības pavērsienu Latvijas mākslā. Liktenīgi un līdzīgi kā latviešu strēlnieku pulki sašķēlās arī mākslinieku rindas, Gustavam Klucim, Aleksandram Drēviņam, Kārlim Johansonam un vēl citiem ar pārliecību paliekot Padomju Krievijas pusē.

Izstādi papildina attēliem bagāts izdevums "No de facto līdz de iure: Latvijai topot. Māksla un laikmets", ko Latvijas Nacionālā mākslas muzeja speciālisti sagatavojuši sadarbībā ar apgādu Neputns.

2008.gada 20.novembris, ceturtdiena
plkst. 11:00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Baltā zāle
K.Valdemāra iela 10a, Rīga

Potenciālos semināra dalībniekus lūdzam aizpildītu pieteikšanās formu nosūtīt uz e-pastu: Marta.Kipsne@lnmm.lv vai pa faksu: (+371) 67 357408

----------------------------------------------------------------------------------------

PIETEIKŠANĀS VEIDLAPA

VĀRDS, UZVĀRDS:
AMATS:
PĀRSTĀVĒTĀ IZGLĪTĪBAS IESTĀDE:
ADRESE:
TĀLRUNIS:
E - PASTA ADRESE:

Es gribētu rezervēt ______ vietas dalībai informatīvajā seminārā skolotājiem 2008.gada 20.novembrī LNMM, K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties