Valmierā, mākslas galerijā „Laipa” Indras Zālītes personālizstāde „Tuvāk”

Anita Lāce, 26.05.2008., 08:43

Valmierā, mākslas galerijā „Laipa”, piektdien, 30. maijā plkst. 16:00 atklās Indras Zālītes izstādi „Tuvāk.” Izstāde galerijā būs apskatāma līdz 19.jūnijam.

Vēl nesen būdama seminārā, es dzirdēju, ka Vācijā, tieši valsts ir tā, kas sniedz finansiālu atbalstu jaunajiem māksliniekiem. Tā nu ir sanācis, ka Latvijā, lai sevi pierādītu, ir jāgrozās katram pašam. Neskatoties uz to, ka viegli nav, mūsu jaunieši ir stipri, enerģiski un strādāt griboši. Arī gleznotāja Indra Zālīte par dzīvi nemēdz žēloties. Visu, kas notiek tā uztver pozitīvi, un visu savu redzējumu un sapratni, tā ieliek savās gleznās. Kā pati Indra saka, „personālizstāde „Tuvāk” būs saruna ar sabiedrību.Ko stāstīs šī izstāde? To, ka lai saprastu ir jāmainās un, lai mainītos ir jāprot atsacīties. Jāsaprot, ka viss, kas ar mums notiek ir pats labākais, kas var notikt. Notikumi tikai ved tuvāk sev, tuvāk cēlonim, tuvāk īstenībai, pilnībai un mīlestībai. Kad man vaicā, ko es gleznoju, es atbildu - enerģiju. No tās sastāv viss. Kādēļ es gleznoju? Gleznojot esmu brīva. Esmu tuvāk mīlestībai, esmu tuvāk. Tad es esmu patiesāka, skaidrāk redzu un dzidrāk saklausu. Tas ir labākais ko es varu darīt un labākais ko varu darīt sabiedrībai, jo gleznošanu jūtu kā savu iemeslu, dzīvojot laicīgajā pasaulē”.

Indras Zālītes personālizstādē būs apskatāmas astoņas gleznas un divu gleznu izkadrējumu fotogrāfijas. Jo neilgu laiku pirms izstādes atklāšanas, divas no gleznām sadega, tādēļ šīm gleznām blakus būs fotogrāfijas vienādā izmērā ar trūkstošajiem fragmentiem gleznās. Kādēļ šīs gleznas tiks izstādītas? Kā jau māksliniece teica, tās mērķis ir parādīt īstenību, kura nezūd pat tad, ja daļa gleznas ir cietusi. Tas tikai parādīs un apstiprinās to, ka viss ir trausls un mainīgs, te, kur mēs visi atrodamies. Arī tas ir mirklis, kas nes tuvāk.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties