Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Noslēpumi Atklājas Un Zūd”

Anita Sedliņa , 02.11.2007., 07:39

No 6.novembra līdz 2.decembrim mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Noslēpumi Atklājas Un Zūd”.

“Stikla mākslas tehnoloģijā ir tik daudz noslēpumu, ka nepietiktu visa mūža, lai tos atklātu,” tā par stikla mākslas netveramību un noslēpumaino daudzveidību pirms vairākiem gadiem izteicies arhitekts un tekstilmākslinieks Georgs Barkāns.

Ielūkoties šīs trauslās mākslas neierobežotajās iespējās un ļauties vienīgā caurspīdīgā dabas materiāla noslēpumiem jūs aicina Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļas lektore un viena no “Stikla mākslas un studiju centra” dibinātājām Ilze Dūdiņa un mākslas galerija “BonhanS.S”, kurā no 6.novembra būs apskatāma autores personālizstāde “Noslēpumi atklājas un zūd”.

Māksliniece ļoti mīl Rīgu un tās vecpilsētu, kur Mencendorfa namā īstenojas stikla sapņi. Īpašas ir nedēļas nogales, jo iespēja baudīt dabas skaistumu un nesteidzīgos rītus dzimtajos Murjāņos, kur netālu plūst straujā Gauja, ir tas avots, kurā sievišķīgā un trauslā stikla māksliniece smeļas dvēseles mieru un gūst iedvesmu darbam. ”Vissvarīgākais man ir ģimene!”, tā pati Ilze, kura vienmēr izstaro mieru un mīlestību.

Radošajā darbībā stikla meistarei Ilze Dūdiņai ir plaša un daudzveidīga izstāžu pieredze, tās veidotas gan individuāli, gan kopā ar kolēģēm un draudzenēm - Ingunu Auderi un Vinetu Grozu. Latvija, Lietuva, Francija, Dānija, Somija, Beļģija ir nedaudzas no valstīm, kur izstādītie darbi priecējuši skatītāju.

Stiklam raksturīgais mainīgums un pārsteiguma moments ir kvalitātes, kas mākslinieci vilina un piesaista visvairāk. Atkarībā no eksponēšanas vides - gaismas un telpas, stikla objekts maina gan savu vizuālo veidolu un raksturu, gan psiholoģiskās iedarbības spēku. Uguns un tā izstarotais karstums ļauj kaprīzo materiālu pakļaut mākslinieciskajām iecerēm, tomēr neizbēgams ir pārsteiguma faktors, kad galarezultāts nav prognozējams līdz punktualitātei. Tādējādi, lai cik romantiska šķistu mākslinieka profesija, stiklā savienojas vienuviet radošā fantāzija un smags, zinātnisks un racionāls darbs.

Galerijā “BonhanS.S” būs apskatāmi Ilzes Dūdiņas īpaši izstādei radītie stikla objekti un telpiskas struktūras, kas ir radnieciskas glezniecībai, grafikai un tēlniecībai, nevis tradicionāli ar stikla mākslu asociētajiem funkcionālajiem izstrādājumiem. Censties atrisināt “Noslēpumu” būs iespējams mākslinieces uzņemtajos foto attēlos, “zīlējot kafijas biezumos”. Neliela stikla noslēpuma šķautne atklāsies stikla rakstāmspalvu apdarē, pierādot, ka stiklam var piemist agresīvs raksturs. Savukārt jaunas laika skaitīšanas metodes noslēpums būs meklējams materiālam neraksturīgajā lielizmēra polihromajā “Saules pulkstenī”.

Skārņu iela 7- 3, Rīga, LV - 1050 * Tālrunis 7223213E-pasts: bonhans@nelss.lv , Internetā: www.bonhans.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena

interesting news

betenMob


ienāktreģistrēties