Ikgadējais sēņošanas čempionāts

www.mammadaba.lv, 11.09.2007., 06:07

Sestdien, 15.septembrī Ogres rajona Tomē notiks Latvijas Sēņošanas čempionāts, uz kuru ir aicināti ne tikai pieredzējušie sēņotāji, bet ikviens, kas vēlas izbaudīt atraktīvu rudens atpūtu svaigā gaisā.

„Interese par Latvijas čempionātu sēņošanā nebeidzas līdz ar Latvijas robežām, dalību ir pieteikuši arī mūsu kaimiņvalstu pārstāvji. Kas zina, varbūt nākamajos gados Latvijas čempionāts sēņošanā varētu kļūt jau par internacionālām sacensībām!” uzskata čempionāta organizētājas Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis.

Turklāt AS „Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks akcentē, ka sēņošanu būtu vērts attīstīt kā sporta veidu, ņemot vērā mūsu valsts optimālos meža klimatiskos apstākļus un daudzos sēņot gribētājus, kas savu atpūtu vienlaikus spēj veltīt gan azartam, gan dabai.

Dalībnieki tiks reģistrēti turpat no plkst. 9:00 – 9:45. Plkst. 9:50 – čempionāta tiesneši dos pēdējos norādījumus sacensību dalībniekiem un plkst. 10:00 – tiks dots signāls kopējam startam. Tie, kuri būs aizkavējušies, sacensības drīkstēs uzsākt līdz pat plkst.11:00. Tās ilgs divas stundas līdz plkst. 12:00

Dalībnieku galvenais uzdevums čempionātā ir savākt iespējami vairāk sēņu pēc to kopējā svara. Lai gan sacensības ir jāveic komandās trīs personu sastāvā, tiks vērtēts ne tikai komandas, bet arī individuālais veikums. Medaļas, diplomi un dažādas balvas tiks piešķirtas gan sacensību uzvarētājiem – trīs sēņotāju komandām un trīs sēņotājiem, kuri būs savākuši vislielāko sēņu ražu -, gan arī tiem, kuri būs izturējuši konkurenci un guvuši panākumus citos čempionāta uzdevumos.

Balvas tiks pasniegtas par atrasto org anizatoru marķēto sēni, atrasto visskaistāko vai visneparastāko sēni un apbalvots tiks arī tas, kuram būs lielākais sēņu grozs. Tikpat liela uzmanība tiks pievērsta sēņotājiem, kuri būs parūpējušies par pienācīgu sēņotāju apģērbu. Pasākuma laikā tiks organizēta sēņotāju modes skate, kurā noteiks balvu īpašniekus par visatraktīvāko komandas formu.

Latvijas Dabas muzejs būs sarūpējis sēņu izstādi, kurā klātesošie varēs apskatīt, kā arī gūt informāciju par mazāk zināmajām un nezināmām sēnēm. Savukārt pēc sacensībām gardas pusdienas sēņotājiem nodrošinās LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte.

Kā katru gadu, arī šogad sēņošanas čempionāta sacensības notiks pēc godīgas spēles principiem. Tas nozīmē, ka sēņotājiem nebūs atļauta iepriekšēja sēņu ievākšana, kā arī citu palīgu un palīglīdzekļu, izņemot naža un sēņošanas trauka, izmantošana sacensību laikā. Turklāt jāi evēro, ka sacensības ir jāveic tikai ar kājām.

Katram dalībniekam pirms starta tiks iedota mežaudžu un orientēšanās sporta karte, pēc kuras sēņotājiem būs iespēja izvērtēt labākās sēņu vietas, kā arī izmantot kā palīgu, lai neapmaldītos. Katrai komandai, kura ieradīsies finišā pēc 12:00 par katru nokavēto minūti tiks atrēķināti 100 grami no kopējās ievāktās sēņu ražas. Starp citu, tiks vērtētas vai svērtas tikai tās sēnes, kuras būs bez tārpiem un jebkādiem piemaisījumiem.

Latvijas čempionātu sēņošanā jau trešo gadu organizē LLU Meža fakultāte kopā ar AS „Latvijas valsts meži” un Latvijas Dabas muzeju. Pirmo gadu pasākuma organizēšanā ir iesaistīti arī LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studenti.

Sacensību nolikums


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 11.09.2007. 17:23:45
Komentāra reitings: -1.382

par chempionaatu nezinu, bet shaja nedeljas nogale bus jabrauc lasiit magic mushrooms...haaaa

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties